Strażacy sprawowali wartę przy Grobie Pańskim w „Wawrzyńcu” [ZDJĘCIA]

Strażacy z gminy Kutno sprawowali dziś wartę przy Grobie Pańskim w największej kutnowskiej parafii w kościele pw. św. Wawrzyńca.

- R E K L A M A -

Honorowe warty w kościołach przy Grobie Pańskim, to jak wyjaśnia portal osp.pl, nawiązanie do pilnowania Grobu Chrystusa przez rzymskich żołnierzy.

Dziś wartę przy Grobie sprawowali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Komadzynie. Byli ubrani byli w galowe stroje, mieli także hełmy i charakterystyczne strażackie toporki. To wieloletnia tradycja, która jest kultywowana w naszym regionie.

W Wielki Piątek przy Grobie Pańskim wierni mogli modlić się do godziny 22:00.

„W Wielką Sobotę można skorzystać z sakramentu pokuty od godz. 7.00. do godz. 11.00. Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 20.00. Tego dnia adoracja do godz. 23.00. Rezurekcja w niedzielę o godz. 6.00. Zapraszamy do czynnego udziału w procesji rezurekcyjnej i Mszy św. Weźmy feretrony i chorągwie; zapraszamy Koła Różańcowe, bielanki, ministrantów, całą służbę liturgiczną” – informuje parafia pw. św. Wawrzyńca w Kutnie.

W Wielką Sobotę święcenie pokarmów przed kościołem od godz. 7.00. do godz. 13.30. Na Wierzbiu i w Komadzynie od godz. 10.00.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: