reklama
reklama

Strażacy z powiatu kutnowskiego pomagają kolegom z Ukrainy. Trwa zbiórka sprzętu [ZDJĘCIA]

W odpowiedzi na apel komendanta głównego PSP, w całym kraju trwa zbiórka sprzętu dla strażaków z Ukrainy. Do pomocy włączyło się wiele Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu kutnowskiego.

– Dołączamy swoją skromną cegiełkę przekazując umundurowanie oraz sprzęt z listy przekazanej przez KG PSP. Z informacji jakimi dysponujemy jesteśmy jedną z wielu jednostek z terenu powiatu kutnowskiego które ruszyły z pomocą. To piękny dowód solidarności z naszymi braćmi – strażakami z Ukrainy, którzy podejmują działania ratownicze w obliczu ataków wojennych na ich kraj – komentują druhowie z OSP Komadzyn.

- R E K L A M A -

Do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie, która mocno angażuje się w działania pomocowe, co chwilę przyjeżdżają kolejni druhowie, którzy dostarczają niezbędny sprzęt.

Wsparcie ze straży pożarnej z całej Polski

W sobotę komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak ogłosił zbiórkę sprzętu dla strażaków z Ukrainy. Ukraińscy strażacy podejmują działania ratownicze w obliczu ataków wojennych na ich kraj.

- R E K L A M A -

Sprzęt pożarniczy zbierany jest do poniedziałku 28 lutego 2022 roku do godz. 12:00 w komendach miejskich/powiatowych PSP i do godz. 15:00 w komendach wojewódzkich PSP.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: