Strażacy z powiatu kutnowskiego świętowali 100-lecie powstania swojej jednostki (ZDJĘCIA)

22 czerwca druhny oraz druhowie z OSP w Długołęce świętowali jubileusz 100-lecia powstania swojej jednostki! Podczas obchodów obecni byli między innymi Daniel Kowalik – Starosta Kutnowski, Tomasz Grabowski – Wójt Gminy Strzelce oraz Dariusz Lusa – Komendant Powiatowy PSP w Kutnie.

- R E K L A M A -

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej polowej, która odbyła się za remizą OSP w Długołęce. W trakcie ceremonii sztandar OSP w Długołęce został udekorowany Złotym Krzyżem Związku OSP, a wielu strażaków otrzymało jubileuszowe i honorowe odznaki. Honorową odznakę ,,Za zasługi dla pożarnictwa” otrzymał także Tadeusz Kaczmarek – Radny Rady Powiatu Kutnowskiego. Po ceremonii wręczania odznaczeń nastąpił czas wystąpień zaproszonych gości, którzy składali gratulacje z okazji tego doniosłego jubileuszu.

,,W imieniu społeczności Powiatu Kutnowskiego chciałbym serdecznie pogratulować Wam 100-letniej, nieprzerwanej działalności na rzecz bezpieczeństwa Powiatu Kutnowskiego. Wasza niezłomność i poświęcenie stanowią fundament bezpieczeństwa naszej społeczności. Przez te sto lat byliście nieocenionym wsparciem w trudnych chwilach, niosąc pomoc tam, gdzie była najbardziej potrzebna. Wasza służba to dowód na to, że ideały, którymi się kierujecie, są wciąż żywe i aktualne. Dziękuję za Wasze zaangażowanie i oddanie. Chciałbym życzyć Wam kolejnych 100 lat działalności! Bogu na chwałę, ludziom na pożytek.” – mówi Daniel Kowalik – Starosta Kutnowski.

- R E K L A M A -

,,100 lat temu w sercach naszych przodków narodziła się idea, która do dziś stanowi fundament naszej społeczności. To zaszczyt i przywilej, że mogę dziś jako wójt Gminy Strzelce świętować z Państwem ten wyjątkowy jubileusz. Historia Waszej straży to historia odwagi i niezłomności. Przez te sto lat strażacy z Długołęki stali na straży naszego bezpieczeństwa, zawsze gotowi do akcji, niezależnie od ryzyka dla własnego zdrowia i życia. Dzięki Wam możemy czuć się bezpiecznie, wiedząc, że w razie potrzeby jesteście gotowi nieść pomoc. Życzę Wam, aby Wasza służba była zawsze bezpieczna, abyście zawsze wracali do swoich domów cali i zdrowi. Niech Wasza jednostka dalej się rozwija i cieszy szacunkiem oraz zaufaniem mieszkańców. Dziękuję Wam za to, że jesteście, za to, co robicie dla naszej społeczności. 100 lat to piękny jubileusz, ale jestem przekonany, że przed Wami kolejne lata pełne sukcesów i satysfakcji z pełnienia służby.” – mówi Tomasz Grabowski – Wójt Gminy Strzelce

W trakcie uroczystości nie zabrakło również licznych wystąpień reszty zaproszonych gości, którzy podkreślali znaczenie i rolę OSP w Długołęce na przestrzeni ostatnich 100 lat. Między innymi gratulacje za społeczną służbę oraz dotychczasową współpracę złożył Dariusz Lusa – Komendant Powiatowy PSP w Kutnie. Każdy z przemawiających wyraził swoje uznanie dla strażaków, którzy przez dekady stali na straży bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

- R E K L A M A -

Podczas obchodów odsłonięto i poświęcono także tablicę upamiętniająca 100-lecie istnienia jednostki.

Nie zabrakło również części artystycznej podczas której wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: