reklama
reklama
reklama
reklama

Strażacy z powiatu kutnowskiego świętowali w Głogowcu. „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” [ZDJĘCIA]

Początek maja to wyjątkowy czas dla strażaków na całym świecie, a wszystko za sprawą Dnia Strażaka i święta ich patrona, świętego Floriana. Dziś z tej okazji w Głogowcu odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka.

- R E K L A M A -

W niedzielę 7 maja 2023 w Sanktuarium Maryjnym w Głogowcu odbyła się msza święta za strażaków. Tradycyjnie odprawił ją ksiądz Piotr Kalisiak, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha Biskupa Męczennika w Głogowcu i kustosz tamtejszego sanktuarium, a także jednocześnie kapelan kutnowskich strażaków.

– Kochani strażacy, Wasza służba na straży ludzkiego życia i mienia jest służbą rzeczywiście wymagającą odwagi. To nie jest tylko ten piękny mundur, sztandar u boku, ale zaufanie, którym Was darzą inni, licząc na Was. A wiele źródeł podaje, że strażacy są w społeczeństwie grupą, której ufa najwięcej osób. Niech Wasz patron święty Florian będzie Wam przewodnikiem w życiu i w Waszej służbie, którą spełnicie „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” – przemawiał ksiądz Piotr Kalisiak.

- R E K L A M A -

Głos zabrał także bryg. Dariusz Lusa, Komendant KP PSP w Kutnie, którzy dziękował wszystkim przybyłym na powiatowe uroczystości.

Po mszy świętej uczestnicy obchodów udali się pod pomnik świętego Floriana, patrona strażaków. Tam delegacje strażaków oraz władz samorządowych złożyły kwiaty. Warto podkreślić, że zarówno na mszy świętej jak i pod pomnikiem obecni byli strażacy i druhowie z wielu jednostek z całego powiatu kutnowskiego.

- R E K L A M A -

W powiatowych obchodach Dnia Strażaka udział wzięli ponadto między innymi poseł Tadeusz Woźniak, członek zarządu woj. łódzkiego Robert Baryła, wójt gminy Kutno Justyna Jasińska, wójt gminy Łanięta Tomasz Szczęsny oraz wójt gminy Strzelce Tomasz Grabowski.

Zobacz zdjęcia ze strażackich obchodów w Głogowcu:- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: