reklama
  • Tadeusz Gajda Senat

Strażak zginął w wypadku, w niedzielę rano w całej Polsce oddadzą mu hołd

Dziś doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął strażak. Decyzją Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w niedzielę rano strażacy w całej Polsce oddadzą hołd zmarłemu koledze.

- R E K L A M A -

W sobotę 6 sierpnia 2022 r. doszło do wypadku samochodu straży pożarnej wracającego z działań przy pożarze w m. Osła (woj. dolnośląskie). Samochodem jechało trzech strażaków Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

W wyniku nieszczęśliwego wypadku, jeden z funkcjonariuszy poniósł śmierć a dwóch zostało rannych. Rodzinom strażaków udzielana jest niezbędna pomoc psychologiczna a kierownictwo Komendy jest w stałym kontakcie z rodzinami.

- R E K L A M A -

Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w imieniu własnym i całej społeczności strażackiej składa głębokie wyrazy żalu i współczucia dla rodziny zmarłego i poszkodowanych strażaków.

„W niedzielę 7 sierpnia o godz. 8.00 we wszystkich jednostkach Państwowej Straży Pożarnej włączymy sygnały świetlno-dźwiękowe i minutą ciszy oddamy hołd strażakowi, który zginął dziś w wypadku podczas służby. Zachęcamy również Ochotnicze Straże Pożarne i inne służby do dołączenia do tej akcji” – komentuje gen. brygadier Andrzej Bartkowiak, komendant główny PSP.

Nie przegap: