reklama

Sukces dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej!

I Nagroda dla dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej na XVI Międzynarodowym Festiwalu – Konkurs INTERSHOW, który odbył się w dniach 4-9 stycznia 2018 r w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu.

- R E K L A M A -

Dziecięca grupa członków Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej uczestniczyła w XVI Międzynarodowym Festiwalu – Konkursie INTERSHOW który odbył się w Nowym Targu w dniach 4-9 stycznia 2018 r.

I brała udział w kategorii folklor –choreografia za co zdobyła I miejsce oraz certyfikat 400 euro na wakacje do Bułgarii oraz dyplomy podziękowania dla choreografa zespołu Patrycji Lichej i Prezes Bożeny Szymczak za znaczący wkład w rozwój Kultury i sztuki za wsparcie utalentowanych dzieci i młodzieży oraz za profesjonalizm.

- R E K L A M A -

Celem imprezy była prezentacja dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych i wokalnych, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z zespołami . promowanie twórczości artystycznej wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży poprzez bezpośredni kontakt z tańcem, śpiewem i muzyką.

Zespół zaprezentował dwa układy taneczne – polkę lwowską i suitę łowicką. W festiwalu brały udział zespoły z pięciu krajów: Ukrainy, Białorusi, Rosji, Niemiec i Polski w różnych kategoriach.

Jesteśmy dumni z naszej młodzieży która wytańczyła najpiękniejszą nagrodę dla pracy naszej choreograf Patrycji Lichej. Jest to nasz wspólny mały wielki sukces. Wyjazd był zorganizowany ze środków własnych – mówi Bożena Szymczak z ZPiTZK.

- R E K L A M A -

Przypominamy, że w tym roku dzieci obchodzą 5 Jubileusz powstania dziecięcego zespołu a dorośli 50 lecie powstania i 10 lecie po reaktywacji.

Przy okazji zapraszamy już na Jubileusz Zespołu który odbędzie się 11 pazdziernika 2018 r w KDK a wszystkich chętnych którzy by chcieli spróbowac swoich sił w tańcu i śpiewie ludowym zapraszamy do wstępowania w nasze szeregi. Próby odbywają się w KDK w poniedziałki i w czwartki od 18-19 dzieci 19-21 dorośli.

info: Bożena Szymczak / ZPiTZK

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: