reklama

Sukces kutnowskiego judoki w Pucharze Polski!

16 września 2023 roku okazał się szczęśliwym dniem dla naszego judoki Kutna Miłosza Myszkowskiego który w XIV Pucharze Polski w Sochaczewie wywalczył 3 miejsce na podium. Jest to jeden z najlepszych turniejów judo, zjeżdżają się na niego zawodnicy z całej Polski.

Wszystkie wygrane walki przez Miłosza skończyły się w pięknym stylu przez Ippon (punkt kończący walkę). W pierwszym starciu wygrał z bardzo dobrym zawodnikiem Bartłomiejem Barteckim z klubu Gwardia Olsztyn nie pozostawiając złudzeń na wygraną przeciwnika. W drugiej walce zmierzył się z Gracjanem Poterała z klubu Juvenia Wrocław. Walka była  emocjonująca i trwała pełny dystans, nasz zawodnik okazał się jednak lepszy w doliczonym czasie (golden score) wykonując na nim swój firmowy rzut kouchi gari.

- R E K L A M A -

W półfinale uległ nieznacznie zwycięzcy turnieju Stanisławowi Drągowi z klubu Ryś Warszawa. W walce o brązowy medal nasz zawodnik nie tracąc nadziei po przegranym półfinale pokonał swojego przeciwnika Rafała Butyńskiego z klubu Shamo Ełk w zaledwie 30 sekund.

„Sukces naszego judoki jest tym bardziej powodem do dumy, gdyż startował on w nowej dla niego kategorii wagowej do 90 kilogramów, przez co musiał zmagać się o wiele cięższymi i silniejszymi zawodnikami” – komentują przedstawiciele IPPON MDK Kutno.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: