reklama
  • Paulina Matysiak Sejm

Sukces kutnowskiej judoczki na Baltic Judo Cup!

Kutnowska judoczka z UKS Ippon Aleksandra Sala zdobyła srebrny medal podczas zawodow Międzynarodowego Pucharu Polski w Judo – Baltic Judo Cup.

- R E K L A M A -

W miniony weekend w gdyńskiej hali Arena przy ul. Kazimierza Górskiego 8, rozegrany został Międzynarodowy Puchar Polski w Judo – Baltic Judo Cup. Przez trzy dni na sześciu matach gdyńskiej hali, rywalizowało ponad 1500 zawodniczek i zawodników w czterech grupach wiekowych. Oprócz najlepszych judoków z całego kraju, rywalizowali też reprezentanci z Danii, Estonii, Czech, Szwecji, Litwy i Ukrainy.

Znakomicie zaprezentowała się debiutująca w tak prestiżowej imprezie Aleksandra Sala, która w najmłodszej grupie wiekowej U-11 wywalczyła srebrny medal. Zawodniczka z UKS Ippon MDK Kutno, która trzy tygodnie temu triumfowała w Otwartych Mistrzostwach Kutna, teraz potwierdziła swój talent i umiejętności, stając na drugim stopniu podium w tak mocno obsadzonym turnieju.

- R E K L A M A -

Ola między innymi pokonała przez ippon Hannę Zamęcką, bardzo dobrą zawodniczkę z Warszawy, z którą przegrała w ub. roku decyzją sędziów, podczas zawodów w Skierniewicach. W Gdyni uległa po wyrównanej walce Ukraince Yevie Zakazniuk.

W grupie juniorów (U-21) punktowane VII miejsce zajął Miłosz Myszkowski, który po dwóch zwycięstwach przed czasem nad Szymonem Marko (Gwardia Koszalin) i Jakubem Morawskim (Wybrzeże Gdańsk), uległ na punkty Olehowi Khyzhniemu z Ukrainy.Punktowane miejsce, w tak silnie obsadzonym turnieju, jest kolejnym dobrym wynikiem osiągniętym przez naszego utytułowanego zawodnika.

- R E K L A M A -

UKS Ippon Kutno

Nie przegap: