„Polsko-niemiecki” sukces uczennicy SP w Gołębiewku

W środę 16 maja 2018 roku w sali Sejmiku Województwa Łódzkiego wręczone zostały nagrody laureatom konkursu „Polsko-niemieckie spotkania: Łódzkie i Badenia-Wirtembergia”. Brali w nim udział uczniowie wszystkich szkół z terenu województwa łódzkiego, w których nauczany jest język niemiecki.

Uczennica klasy VII Natalia Krawiec ze Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Gołębiewku uzyskała w nim II miejsce, pokonując ponad 500 innych konkursowiczów – mówi Teofil Trybura, pod kierunkiem którym grupa uczniów ze szkoły podstawowej i klas gimnazjum przygotowywała prace, i odpowiadała na pytania quizu, dotyczącego wiedzy o Landzie Badenii – Wirtembergii. Konkurs odbywał się równolegle w Polsce oraz w Niemczech. Nagrody ufundowane przez Urząd Marszałkowski WŁ wręczała Joanna Skrzydlewska, członkini zarządu WŁ.

- R E K L A M A -

Uczniowie biorący udział w konkursie przez niemal pół roku zmagali się z zadaniami plastycznymi, projektowymi i testowymi z zakresu znajomości języka i historii naszych zachodnich sąsiadów. Główną nagrodą konkursową jest tygodniowy wyjazd grupy laureatów do Stuttgartu, stolicy Badenii-Wirtembergii. Pozostali wyróżnieni otrzymali nagrody w postaci multimediów, gier, książek i innych wartościowych przedmiotów.

Info: Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Gołębiewku

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: