Wiadomości KutnoSportSukcesy fighterów ASWiR Alex Kutno

Sukcesy fighterów ASWiR Alex Kutno [ZDJĘCIA]

W sobotę, 19.02.2022 r. w Kwidzyniu odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w kickboxingu kadetów młodszych, kadetów starszych, juniorów i seniorów w formule kick light. W imprezie udział wzięli zawodnicy Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno.

W wyniku rywalizacji zawodnicy zdobyli:

  • Amelia Piwińska, kadet młodszy, kat. wagowa -42 kg, I miejsce,
  • Natalia Widawska, kadet starszy, kat. wagowa – 60 kg, I miejsce,
  • Bartosz Widawski, kadet młodszy, kat. wagowa, – 37 kg, III miejsce.
- Reklama -

Amelia w finale pokonała zawodniczkę z Włocławka, Bartosz w półfinale przegrał z zawodnikiem z Warszawy, Natalia w półfinale pokonała zawodniczkę z Gdańska, a w finale zawodniczkę z Turka. Obie walki zakończyła efektownie przed czasem zasypując przeciwniczki gradem celnych ciosów i kopnięć.

- Reklama -

– Nasi najmłodsi zawodnicy zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Co najważniejsze oprócz dobrego przygotowania techniczno – kondycyjnego na tym etapie swojego zaawansowania treningowego pokazali kawał serducha do walki, a to również bardzo ważny aspekt w kickboxingu – powiedział trener Aleksander Grabowski.

– Turniej pokazał nam, że podążamy w dobrym kierunku, trenujemy mocno dalej przygotowując się do kwietniowych Mistrzostw Polski. W całym turnieju udział wzięło 329 zawodników z 35 klubów – dodał trener Mariusz Konwerski.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: