reklama

Świąteczne spotkanie dla dzieci w „Basiorze”. Były prezenty i rozmowy o bezpieczeństwie – ZDJĘCIA

W Zajeździe Basior w Skłótach, położonym w gminie Krośniewice, ponownie ugoszczono najmłodszych w radosnej atmosferze Mikołajek. Całe wydarzenie było owocem zaangażowania Ewy Stolarczyk, Radnej Rady Miejskiej w Krośniewicach, która przeznaczyła na organizację imprezy mikołajkowej równowartość kilku swoich diet.

- R E K L A M A -

Na spotkaniu obecni byli: Daniel Kowalik – Starosta Kutnowski, Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Tomasz Marciniak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego, Przedstawiciel Biura Poselskiego Tadeusza Woźniaka, Burmistrz Miasta i Gminy Dąbrowice oraz Burmistrz Miasta i Gminy Krośniewice.

– To był nie tylko czas zabawy, ale również okazja na zdobycie przez nasze kochane dzieciaki informacji z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Przedstawiciele kutnowskiej policji oraz kutnowskiej straży pożarnej przeprowadzili interesujące prelekcje skierowane do dzieci jak i również rodziców. Każdorazowo przy takich wydarzeniach staramy się, aby oprócz samych atrakcji ściśle zabawowych, młodzież przyswajała również wiedzę pożyteczną. I myślę, że tym razem też się to udało, za co bardzo dziękuję przedstawicielom naszych służb – mówił Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

- R E K L A M A -

– Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się i wspomagali mnie w trakcie pakowania paczek. Naszym celem jest kontynuowanie tradycji organizacji Mikołajek każdego roku, i będziemy się starali, aby te wydarzenia były regularną radością dla wszystkich. Wyjątkowe podziękowania kieruję do dzieci i ich rodziców, których zaangażowanie oraz uśmiechy sprawiły, że każdy trud włożony w przygotowania był tego warty. Uśmiech na twarzach dzieci to najpiękniejsza nagroda i motywacja do dalszych działań. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc i wspólną pracę przy tworzeniu magicznych chwil dla najmłodszych, a w szczególności dziękuję Piekarni i Cukierni Jeziorscy za przygotowanie pysznego tortu – mówi Ewa Stolarczyk, Radna Rady Miejskiej w Krośniewicach.

Nieocenione wsparcie dla akcji zapewniła Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie oraz Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. Mundurowi nie tylko prowadzili ciekawe konkursy, ale również rozmawiali z dziećmi i ich rodzicami na temat bezpieczeństwa. Prelekcje poprowadziły Katarzyna Wasiak – mł. asp. Komendy Powiatowej Policji w Kutnie oraz Anna Szczepańska – st. str. Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.

- R E K L A M A -

,,Nasza Komenda Powiatowa prowadzi kampanię ,,Czad i ogień – obudź czujność” razem przy współpracy z Komendą Wojewódzką w Łodzi. Przedstawiliśmy krótką prelekcję dla dzieci z ćwiczeniami ruchowymi. Dzieci dowiedziały się czym jest tlenek węgla, czyli tak zwany czad. Starały się go rozróżnić między dwutlenkiem węgla, ponieważ jest to też mylne dla dzieci. Rozmawialiśmy o tym, czy można czad poznać zmysłami, ponieważ wiemy, że czad jest cichym zabójcą i nie możemy go rozpoznać ani wzrokiem, ani słuchem, ani nie możemy go też wyczuć. Rozmawialiśmy również o zasadach ewakuacji. Przeprowadziliśmy próbną ewakuację podczas której dzieci przedostały się do wyjścia ewakuacyjnego. Zapoznały się także ze znakami ewakuacyjnymi. Mówiliśmy również o aktualnym numerze alarmowym, czyli 112” – mówiła Anna Szczepańska, st. str. Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.

Rola Świętego Mikołaja przypadła Tomaszowi Walczewskiemu – Członkowi Zarządu Powiatu Kutnowskiego. Nasz sympatyczny Mikołaj nie tylko poprowadził fascynującą zabawę, która dostarczyła wielu uśmiechów, ale również obdarował uczestników prezentami, tworząc magiczną atmosferę radości i niespodzianek.

,,Cieszę się, że tradycyjne Mikołajki dla najmłodszych odbyły się z powodzeniem. Inicjatywa Pani Ewy Stolarczyk, Radnej Rady Miejskiej w Krośniewicach, zasługuje na uznanie, zwłaszcza że przeznaczyła na nią część swoich diet. Mam nadzieję, że Mikołajki w Zajeździe Basior będą się odbywać każdego roku. Trzymam kciuki za Panią Ewę Stolarczyk, życząc jej dużo zdrowia i powodzenia w organizowaniu tak wspaniałych wydarzeń. Oczywiście, kciuki trzymam także za wszystkich, którzy angażują się w te inicjatywy, aby każde Święta były niezapomniane dla najmłodszych. Wszystkim serdecznie życzę zdrowych i pogodnych Świąt oraz radości płynącej z wspólnie spędzonego czasu!” – mówił Tomasz Walczewski, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

,,Rozgrywki sportowe odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych dla dzieci z klas 1-3 oraz 4-8. Pomimo braku hali sportowej, udało się zorganizować emocjonujące konkursy strzałów na bramkę. Chociaż mieliśmy swoich zwycięzców, to duch rywalizacji i wspólnej zabawy sprawiły, że wszyscy uczestnicy poczuli się jak prawdziwi zwycięzcy. Cieszy mnie, że dzieci aktywnie uczestniczą w wydarzeniach sportowych, co dodatkowo podkreśla wartość zdrowego stylu życia. Wszystkim uczestnikom gratuluję zaangażowania!” – mówił Tomasz Marciniak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego

– Najbardziej podobały mi się zawody sportowe. Szczególnie konkurs strzelania do bramki – mówił Antoś.

– Impreza Mikołajkowa była super, a w szczególności podobały mi się prezenty! – mówił Karolek.

Nagrody ufundowali: Daniel Kowalik – Starosta Kutnowski, Tomasz Walczewski – Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego oraz Tomasz Marciniak – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego.

(Powiat Kutnowski)
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: