reklama
reklama
reklama
reklama

Światowy miesiąc wiedzy na temat autyzmu. W środę w Kutnie Marsz na Niebiesko

Kwiecień to światowy miesiąc wiedzy na temat autyzmu. W środę w Kutnie odbędzie się „Marsz na Niebiesko”.

- R E K L A M A -

W środę 3 kwietnia 2024 roku o godzinie 11:00 zorganizowany zostanie marsz. Jego początek będzie przy kościele pw. św. Wawrzyńca i uczestnicy przejdą ulicą Królewską na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego. W programie wydarzenia przewidziano między innymi animacje i wspólną zabawę.

Autyzm to specyficzny sposób pracy układu nerwowego. Objawia się bardzo szerokim wachlarzem zróżnicowanych cech i zachowań. Nierzadko objawy te są trudne do jednoznacznego zorganizowana. Często przed diagnozą spektrum autyzmu młode osoby otrzymują inne diagnozy psychiatryczne. Jednakże najważniejsze dla dalszego rozwoju jest uzyskanie trafnej diagnozy.

- R E K L A M A -

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu oraz cały miesiąc kwiecień, to symboliczny czas, w którym szczególnie uświadamiamy, jak ważna jest akceptacja, wsparcie i włączanie osób neuroróżnorodnych. Osoby w żyjące w spektrum autyzmu mają różne potrzeby, które zmieniają się i ewaluują w czasie. Dlatego tak ważne akceptacja i uwzględnianie różnorodności i indywidualności Tych osób.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: