reklama
  • Mikołaj Dorożała Sejm

Świetna zabawa na ekologicznym pikniku rodzinnym w Łaniętach (ZDJĘCIA)

Za nami ekologiczny piknik rodzinny w Łaniętach. Przygotowano wiele atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych.

- R E K L A M A -

W Łaniętach podczas pikniku dopisała pogoda i skorzystać można było z wielu atrakcji. W programie znalazło się kilka stanowisk edukacyjnych, gdzie można było zaczerpnąć nowej wiedzy poprzez zabawę. Uczestnicy pikniku poznali działanie paneli fotowoltaicznych i elektrowni wodnych oraz wiatrowych. Były pokazy modelu samochodu zasilanego wodorem oraz wyścig po czyste powietrze i pokaz drona antysmogowego. Omówiono także dobre praktyki z zakresu ochrony środowiska oraz przedstawiono informacje o dofinansowaniach „Czyste powietrze”, „Mój prąd” oraz „Moje ciepło”.

Nie brakowało też ciekawych warsztatów i zajęć. Przygotowano stanowisko sportowe, gdzie odbywały się eko-zajęcia aktywizujące najmłodszych w zakresie wiedzy ekologicznej w połączeniu z aktynosić ruchową. Dzieci i młodzież mogły wziąć także udział w warsztatach plastycznych i technicznych o tematyce związanej z ochroną powietrza. Ozdabiano eko-doniczki, sadzono rośliny, a także wykonywano papierowe kwiaty i eko-biżuterię. Były również książki i układanki ekologiczne.

- R E K L A M A -

Organizatorzy zadbali ponadto o ciekawe konkursy dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Skorzystać można było także z dmuchańców, popcornu czy waty cukrowej.

– Dopisała pogoda i panowała świetna atmosfera. Uczestnicy pikniku mogli skorzystać z wielu atrakcji i każdy świetnie się bawił – komentuje Tomasz Szczęsny, Wójt Gminy Łanięta.

- R E K L A M A -

Ekologiczny piknik rodzinny w Łaniętach został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.Nie przegap: