reklama
reklama

Udane starty kutnowskich lekkoatletów w Toruniu. Ustanowili rekordy życiowe!

W minioną niedzielę czwórka zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie wzięła udział w Ogólnopolskim Halowym Mityngu w Lekkiej Atletyce, który był rozgrywany na hali w Toruniu, tej samej, na której dzień wcześniej został ustanowiony rekord świata w skoku o tyczce mężczyzn.

- R E K L A M A -

Najlepsze wyniki z naszych lekkoatletów uzyskała młodziczka Julia Tulińska, która ustanowiła podczas tych zawodów dwa rekordy życiowe; w biegu na 60 m ppł. przebiegając dystans w świetnym czasie 9,49 s i w biegu na 200 m pokonując dystans jednego okrążenia toruńskiej hali w czasie 27,56 s.

Dwa rekordy życiowe poprawił także junior młodszy Kornel Grzelak. Startując w tych samych konkurencjach jak jego młodsza koleżanka klubowa, przebiegł dystans 60 m ppł. w 10,12 s i 200 m w 25,44 s.

- R E K L A M A -

Dobry wynik uzyskał junior młodszy Michał Michalak, który w konkursie skoku wzwyż pokonał wysokość 160 cm ( rekord życiowy Michała wynosi 170 cm).

Nie wyszedł start naszemu najbardziej doświadczonemu miotaczowi, juniorowi młodszemu Filipowi Górecznemu, który w konkursie pchnięcia kulą (5 kg) spalił trzy próby i nie zakwalifikował się do finału tej konkurencji.

- R E K L A M A -

Kilka bardzo dobrych wyników, zwłaszcza Julki na płotkach (szósty rezultat w kraju, wśród młodziczek). Nieudany konkurs Filipa, który jest w trakcie zmiany techniki pchnięcia na obrotową i ma prawo do takich „niespodzianek” – podsumował wyniki swoich zawodników trener Jacek Kudła.

Za tydzień w tej samej hali filip Góreczny wystartuje w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych U-18.

Źródło: UKS Dziewiątka Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: