reklama

Świetne wieści dla mieszkańców Dybowa. Rozpoczyna się przebudowa Zimowej – FOTO

Na tę chwilę mieszkańcy Dybowa czekali od lat. Oficjalnie rozpoczęła się przebudowa ulicy Zimowej. To część wielkiej drogowej inwestycji, która ma kosztować blisko 28 milionów złotych.

- R E K L A M A -

O konieczności remontu ulicy Zimowej wielokrotnie pisaliśmy na łamach Panoramy. Teraz mieszkańcy wreszcie mogą odetchnąć z ulgą.

– Oficjalnie rozpoczynamy przebudowę ulicy Zimowej. Pierwsze prace ruszyły przy skrzyżowaniu z ulicą Sowią. To część największej inwestycji drogowej ostatnich lat. Przebudowujemy osiem ulic w różnych częściach miasta – informuje Kamil Klimaszewski z biura prasowego Urzędu Miasta Kutno.

- R E K L A M A -

Koszt budowy i przebudowy ośmiu ulic to prawie 27 700 000 złotych. Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie w wysokości 23 500 000 zł.

Oprócz Zimowej, w ramach tej wielkiej drogowej inwestycji przebudowane zostaną ulice: Sklęczkowska Bis, Odlewnicza, Polna, Gliszczyńskiego, Kucieńskiego, Kostki Gadomskiego, Ekonomiczna (wraz z przebudową skrzyżowania z DK 92).

- R E K L A M A -

– Na niektórych tych ulicach mamy nawierzchnię szutrową czy żużlową. Niektóre są wykonane z płyt betonowych, ale tego zakresu prac nie możemy nazywać tylko remontem, to będzie budowa od zera. Wszystko zostanie zdjęte, będzie nowa podbudowa, instalacje no i oczywiście nawierzchnie – mówił podczas jednej z zeszłorocznych konferencji prasowych Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: