Świetny występ judoków z Kutna! Zdobyli pięć złotych medali

W miniony weekend dziewięcioro judoków z UKS Ippon MDK Kutno wzięło udział w XV Otwartych Mistrzostwach Płocka, rozegranych w hali SP nr 16, przy ul. Piasta Kołodzieja. Wszyscy nasi zawodnicy wywalczyli miejsca na podium, z czego aż pięcioro – na najwyższym jego stopniu.

- R E K L A M A -

Tak udanego startu nie zanotowaliśmy już od bardzo dawna. Startujący w trzech grupach wiekowych judocy, w większości przypadków zdominowali swoje kategorie wagowe, zdobywając aż 5 złotych medali!Na największe pochwały zasłużyli szczególnie: Iga Kołaczyńska (U-16, -52 kg) i Kuba Osowski (U-14, +55 kg), którzy stoczyli po cztery walki, wygrywając wszystkie przed czasem. Szczególnie efektowne i szybkie zwycięstwa Igi wzbudziły uznanie obserwatorów i trenerów z innych klubów.

Efektowne rzuty wykonywał też startujący w najmłodszej grupie wiekowej Marcel Kozmana – zwycięzca kategorii do 45 kg.Oprócz wymienionej trójki, na najwyższym stopniu podium stanęli też Bartek Jędrzejczak i Filip Guliński.

- R E K L A M A -

Dzielnie walczyli też zdobywcy srebrnych krążków: Franek Pawłowski (4 wygrane i 1 porażka), Nikodem Wacławski (4-1), czy Michał Kaczmarek.

Wyrazy uznania należą się również Julianowi Ślepeckiemu, który w ćwierćfinale stoczył najdłuższy w całym turnieju (blisko 8 minutowy) pojedynek z dużo bardziej doświadczonym rywalem Erykiem Huberem (KS Zryw Łowicz), posiadającym stopień 3 Kyu. W szóstej minucie dogrywki wykonał skuteczny atak punktowy i awansował do półfinału, gdzie po zaciętej walce (też z dogrywką), uległ koledze z klubu – Nikodemowi Wacławskiemu.

- R E K L A M A -


Szczegółowe wyniki judoków z Kutna przedstawiają się następująco:- Iga Kołaczyńska (U-16, -52 kg) – I miejsce- Kuba Osowski (U-14, +55 kg) – I miejsce- Bartek Jędrzejczak (U-14, -55 kg) – I miejsce- Filip Guliński (U-16, -66 kg) – I miejsce- Marcel Kozmana (U-12, -45 kg) – I miejsce- Franek Pawłowski (U-16, -55 kg) – II miejsce- Nikodem Wacławski (U-14, -45 kg) – II miejsce- Michał Kaczmarek (U-12, -30 kg) – II miejsce- Julian Ślepecki (U-14, -45 kg) – III miejsce

Nadesłał: Maciej Kisieliński – trener UKS Ippon MDK Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: