reklama

Święto patrona szkoły we Wroczynach. „Bohaterowie walk nad Bzurą są dla nas wzorem patriotyzmu” (ZDJĘCIA)

Szkoła Podstawowa we Wroczynach obchodziła święto patrona szkoły, która nosi zaszczytne imię „Bohaterów Walk nad Bzurą”.

- R E K L A M A -

Główna część uroczystości odbyła się w sali OSP Wroczyny. Wśród licznie zgromadzonych gości pojawili się m.in. Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska, Senator RP Przemysław Błaszczyk, Poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak, Marcin Motylewski – dyrektor Biura Poselskiego dr Tomasza Rzymkowskiego Posła na Sejm RP i Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Przewodniczący Rady Gminy Kutno Dariusz Mroczek, Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Robert Baryła, Ksiądz Krzysztof Kuśmirek – Proboszcz parafii w Nowem, Agnieszka Badziak – Starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi Delegatura w Kutnie oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Karolina Zajączkowska.

Uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów z klas 4-7. Wcielili się oni w role żołnierzy, przedstawili kalendarium wspomnień oficerów, które przeplatane były wierszami. W swoim wystąpieniu przypomnieli odwagę, bohaterstwo i męstwo żołnierzy walczących w Bitwie nad Bzurą w 1939 roku. Całości dopełniły pieśni żołnierskie i patriotyczne, które zaśpiewał szkolny chór. Czasy września 1939 przybliżył również wyemitowany komunikat o rozpoczęciu II wojny światowej oraz skutkach, jakie przyniosło to tragiczne wydarzenie.

- R E K L A M A -

– Dziś wiemy na pewno, że Bohaterowie walk nad Bzurą są dla nas wzorem patriotyzmu i odwagi. Potrafili z ogromnym poświęceniem i prawdziwym bohaterstwem walczyć o wolność Ojczyzny. Jesteśmy tutaj, by uczcić Ich, ale również pamiętać o tym najstraszniejszym kataklizmie XX wieku jakim była II Wojna Światowa i oddać szczególny hołd żołnierzom walczącym w bitwie nad Bzurą, która była największą bitwą kampanii wrześniowej 1939 roku. Jesteśmy dumni, że bohaterowie walk nad Bzurą są Patronem naszej szkoły – mówiła Beata Cieślak, dyrektor szkoły.

– Imię naszej szkoły jest zaszczytem, ale również obowiązkiem i zobowiązaniem do pielęgnowania pamięci o tych, którzy dokonali w swoim życiu wielkich czynów. Dziękujemy gościom za obecność i udział w tym wyjątkowym dla nas wydarzeniu – komentują przedstawiciele szkoły we Wroczynach.

- R E K L A M A -

Gościnnie wystąpił zespół „Leszczynianki” z Centrum Kultury Gminy Kutno. Przedstawienie przygotowały panie Anna Nyckowska i Joanna Majtczak.

Tego samego dnia odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dziesięciorga dzieci z klasy I. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: