reklama

Szafy do sypialni – jak wybrać idealny mebel w 3 krokach? Podpowiadamy

Urządzanie sypialni może być wyzwaniem, szczególnie jeśli robisz to po raz pierwszy. Wymarzone wnętrze powinno być funkcjonalne, ale także zgodne z najnowszymi trendami aranżacyjnymi. W tym pomieszczeniu nie powinno zabraknąć praktycznego miejsca do przechowywania, czyli pojemnej szafy, która pomieści Twoje ubrania i niezbędne drobiazgi. Jak dobrać szafy do sypialni? Czytaj dalej – pokażemy Ci, jak wybrać funkcjonalny mebel w 3 prostych krokach.

- R E K L A M A -

1. Dopasuj rozmiar szafy do sypialni

Szafa musi być dopasowana do sypialni pod względem wymiarów. Właśnie dlatego zanim wybierzesz idealny mebel, zrób dokładne pomiary. Zastanów się, gdzie stanie Twoja nowa szafa i dokładnie zmierz długość i wysokość ściany, a także określ, na jak głęboki mebel możesz sobie pozwolić. Weź też pod uwagę, ile osób będzie korzystało z szafy. Na rynku znajdziesz różne modele – od jednodrzwiowych, niewielkich szaf do pięciodrzwiowych, przypominających garderoby. Twoja sypialnia jest wyjątkowo nieustawna i mebel w jednej linii absolutnie się w niej nie sprawdzi? Nic straconego – wybierz nowoczesną szafę narożną, dzięki której wykorzystasz każdy centymetr przestrzeni!

2. Dopasuj wnętrze szafy do swoich potrzeb

Sypialnia jest pomieszczeniem, w którym na ogół trzyma się ubrania i drobiazgi, których nie chcemy pokazywać światu. Najlepsze szafy do sypialni umożliwiają przechowanie elementów garderoby i innych rzeczy osobistych w idealnym porządku. Właśnie dlatego duże znaczenie ma wyposażenie mebla. Zwróć uwagę, czy wybrana przez Ciebie szafa ma półki, szuflady lub drążki – w takiej ilości, jakiej potrzebujesz. Jeśli więcej Twoich ubrań wymaga wieszania na wieszakach, to Twoja nowa szafa powinna być na to gotowa. Niektóre modele można wzbogacić o praktyczne nadstawki, czyli dodatkowe miejsce do przechowywania. Takie szafy znajdziesz np. w e-sklepie MS Furniture, w kategorii https://msfurniture.pl/szafy – dostępne tam meble pozwolą Ci stworzyć garderobę marzeń!

- R E K L A M A -

3. Wybierz designerskie wykończenie

Funkcjonalność szafy do sypialni gra pierwsze skrzypce, jednak nie zapomnij, że jej estetyka również ma znaczenie. Mebel powinien być dopasowany do stylistyki, w jakiej urządzone jest wnętrze. Na szczęście w dobrych sklepach z wyposażeniem możliwości masz nieskończenie wiele – bez trudu znajdziesz opcję pasującą zarówno do sypialni glamour, jak i skandynawskiej czy klasycznej. Zwróć też uwagę na wykończenie – niektóre modele są wyposażone w praktyczne lustro na froncie. Nie dość, że to rozwiązanie pomocne podczas komponowania stylizacji, to jeszcze może optycznie powiększyć pomieszczenie!

Materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: