reklama
reklama
reklama
reklama

Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy z powiatu kutnowskiego

Wolontariuszki i wolontariusze w powiecie kutnowskim poszukiwani! Szlachetna Paczka działa cały rok. By móc pomagać, poszukujemy osób , które mają potrzebę zmiany – w życiu zarówno swoim, jak i innych.

Wolontariuszem może zostać osoba pełnoletnia i to jest w zasadzie najważniejsze kryterium. Jeżeli chodzi o niepełnoletnich, to osoby od 16 roku życia mogą zostać wolontariuszem wspomagającym. Potrzebna jest do tego zgoda rodzica.

- R E K L A M A -

Szukamy osób, które chcą: pomagać; być potrzebne; zrobić coś, co ma znaczenie; czuć radość z pomagania; mieć wpływ na zmianę życia innych ludzi w swojej okolicy.
Wolontariusze Szlachetnej Paczki zbierają historie potrzebujących rodzin, diagnozują ich potrzeby, budują relacje. To dzięki nim darczyńcy mogą przygotować konkretną i dedykowaną pomoc, a rodziny – odzyskać nadzieję na zmianę.

więcej informacji znajdziesz na www.szlachetnapaczka.pl/superw

- R E K L A M A -

Co zrobić, by zostać wolontariuszem?

Aby zostać wolontariuszem Paczki w powiecie kutnowskim, wystarczy chęć do działania. Do wolontariatu zgłosić można się na stronie www.szlachetnapaczka.pl/superw – po wypełnieniu krótkiego formularza na chętnych czeka rozmowa z Liderem.

- R E K L A M A -

Kolejny krok to spotkanie wdrożeniowe w formie szkolenia. Na końcu zostaje podpisanie niezbędnych dokumentów i włączenie się w mądrą pomoc.

Wolontariat to nie tylko projektowanie dobrych doświadczeń wśród potrzebujących, lecz również budowa siebie samego. Poprzez udział w mądrej pomocy wolontariusze zdobywają nowe kompetencje zawodowe, ucząc się: zarządzania projektami i ludźmi, planowania – i co chyba najważniejsze w dzisiejszych czasach – właściwego komunikowania, umiejętności porozumienia się z drugim człowiekiem. Mają szanse nawiązać nowe relacje i rozbudować sieć kontaktów, także zawodowych.

Zostań Wolontariuszką lub Wolontariuszem
Zyskaj siłę z pomagania!

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: