reklama
reklama

Szlachetna Paczka szuka rodzin z Kutna i okolic

Pandemia koronawirusa nie zatrzymuje Szlachetnej Paczki w powiecie kutnowskim. Obecnie trwa poszukiwanie rodzin, które w tym roku zostaną obdarowane przez darczyńców.

Co ważne, rodzina sama nie może się sama zgłosić do udziału w programie.

- R E K L A M A -

„Jesteśmy teraz na etapie pozyskiwania historii tych rodzin. Rodziny nie mogą same się zgłosić – to jest bardzo ważna informacja. Mogą to zrobić ośrodki pomocy społecznej, szkoły, przedszkola, stowarzyszenia ale też osoby prywatne. Zachęcam mieszkańców miasta do włączenia do naszej akcji” – mówią przedstawiciele Szlachetnej Paczki z powiatu kutnowskiego.

Jeśli w Waszej okolicy znajduje się ktoś, kto potrzebuje pomocy, może znasz rodzinę, osobę samotną, do której powinna dotrzeć Szlachetna Paczka? Nie przechodź obojętnie! Zacznij działać – zgłoś ją do nas.

- R E K L A M A -

Bardzo zachęcamy do zgłaszania rodzin. Aby to zrobić wystarczy wypełnić
moja.szlachetnapaczka.pl/zglaszam/witaj

Można nas znaleźć też na Facebooku
facebook.com/SzlachetnaPaczkaKutno

- R E K L A M A -

Jakie rodziny kwalifikują się do udziału w programie?

Poszukujemy przede wszystkim osób starszych i osamotnionych, samotnych rodziców, rodzin, które dotknęła choroba bądź niepełnosprawność, rodzin doświadczonych przez jakiekolwiek niekorzystne zdarzenia losowe, np. pożar, ewentualnie osób przed którymi jest start w samodzielność – np. absolwentów domów samotnej matki, bądź domów dziecka. W tym roku poszukujemy także osób dotkniętych skutkami pandemii.

Zgłoszenie nie jest jednoznaczne z włączeniem do projektu, taka decyzja jest podejmowana dopiero po spotkaniach z wolontariuszami.

źródło: Szlachetna Paczka Powiatu Kutnowskiego

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: