Wiadomości KutnoRegionSzokujące sceny w szpitalu w Zgierzu? Sprawę ma wyjaśniać detektyw z Kutna

Szokujące sceny w szpitalu w Zgierzu? Sprawę ma wyjaśniać detektyw z Kutna

Dziś w sieci pojawiły się szokujące zdjęcia, które, jak twierdzi kutnowski detektyw Łukasz Kucharski, mają pochodzić ze szpitala w Zgierzu. Wyjaśnieniem sprawy ma zająć się kutnowskie Biuro Doradztwa Kryminalnego.

Nasze doradztwo kryminalne zostało poproszone o pomoc w wyjaśnieniu poniższych zdjęć, które przedstawiają sytuację w szpitalu zakaźnym w Zgierzu i sytuację leczonych tam pacjentów – napisał w internecie Łukasz Kucharski z Doradztwa Kryminalnego.

- Reklama -

Jak dodaje Ł. Kucharski, Doradztwo Kryminalne „nie jest autorem zdjęć, jednak ma kontakt z osobą, która je wykonała”. Jutro mają rozpocząć się czynności w tej sprawie i jak przyznaje Kucharski „wszyscy są w szoku”.

- Reklama -

AKTUALIZACJA:

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu wydał oświadczenie w związku ze zdjęciami pacjentki, które pojawiły się w niedzielę w internecie. Poniżej publikujemy treść komunikatu dyrekcji zgierskiej placówki (pisownia oryginalna):

- Reklama -

„Z uwagi na materiał, który dziś ukazał się na fb o złym traktowaniu pacjentów w szpitalu zakaźnym uprzejmie informujemy, że zdjęcie zostało wykonane na styku zmian personelu pielęgniarskiego, która trwa maksymalnie 15 minut. Pacjentka po wejściu na strefę personelu pielęgniarskiego przed godziną 8.00 miała wykonane wszystkie czynności pielęgnacyjne.”

„Jednocześnie po wizycie pielęgniarskiej nastąpiła wizyta lekarska. Jest nam niezmiernie przykro z zaistniałej sytuacji, ponieważ personel Szpitala kieruje się niezwykłą empatią oraz chęcią pomocy. Zapewniamy, że sprawa zostanie wnikliwie sprawdzona. Cały personel został wezwany do pisemnych wyjaśnień. Jeśli doszło do zaniedbania zostaną wyciągnięte konsekwencje. Do czasu wyjaśnienia prosimy o nieprzekazywanie nieprawdziwych, niesprawdzonych informacji, gdyż mogą być krzywdzące”.

Poniżej zdjęcia, które mają pochodzić ze szpitala w Zgierzu.


- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: