REKLAMA
piątek, 12, sierpień 2022
REKLAMA

W szpitalu w Kutnie pojawił się… robot. Co będzie robił? (FOTO)

Kutnowski Szpital Samorządowy sp. z o.o. dołączył do placówek, które otrzymały UVD Robota w ramach rozstrzygniętego w grudniu 2020 r. przetargu przeprowadzonego przez Komisję Europejską na zakup urządzeń do dezynfekcji w szpitalach wspólnoty.

poniżej dalsza część artykułu

W szpitalu w Kutnie jakość oferowanych świadczeń medycznych przy zachowaniu pełnej satysfakcji pacjentów jest sprawą najwyższej wagi. Wdrożenie UVD Robota w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym jest konsekwencją wyjątkowej dbałości o utrzymanie wysokich standardów jakości i bezpieczeństwa świadczonych usług medycznych z zastosowaniem najnowszych technologii. Szpital w Kutnie otrzymał w darze jeden z ponad 300 egzemplarzy UVD Robota, zakupionych przez Komisję Europejską.

UVD Robot porusza się samodzielnie według wcześniej zaprojektowanej mapy. Jest obsługiwany dzięki prostej aplikacji. Funkcja operatora urządzenia sprowadza się do jego uruchomienia i weryfikacji efektów dezynfekcji na tablecie, z którym UVD Robot jest połączony. W pełni autonomiczne urządzenie emituje światło UV-C, które niszczy DNA i RNA chorobotwórczych mikroorganizmów, takich jak wirusy, bakterie, pleśnie czy grzyby.

poniżej dalsza część artykułu

Efekt pracy urządzenia można sprawdzić, wyświetlając na tablecie mapę, odzwierciedlającą przestrzeń, po której się porusza. Kolory na mapie pokazują poziom uzyskanej dezynfekcji. Jak podkreśla producent, skuteczność dezynfekcji w wykonaniu robota dochodzi do 99,99999%. Duńskiej produkcji UVD Robot z pewnością przyczyni się do podniesienia stopnia bezpieczeństwa pacjentów i personelu szpitala.

Dystrybutorem urządzenia w naszym kraju jest firma MED&CARE.

(medandcare.pl)
reklama

Warto przeczytać:

reklama