REKLAMA
REKLAMA
poniedziałek, 17, styczeń 2022
REKLAMA

W szpitalu w Kutnie pojawił się… robot. Co będzie robił? (FOTO)

reklama
reklama
reklama


reklama
poniżej dalsza część artykułu

Kutnowski Szpital Samorządowy sp. z o.o. dołączył do placówek, które otrzymały UVD Robota w ramach rozstrzygniętego w grudniu 2020 r. przetargu przeprowadzonego przez Komisję Europejską na zakup urządzeń do dezynfekcji w szpitalach wspólnoty.

W szpitalu w Kutnie jakość oferowanych świadczeń medycznych przy zachowaniu pełnej satysfakcji pacjentów jest sprawą najwyższej wagi. Wdrożenie UVD Robota w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym jest konsekwencją wyjątkowej dbałości o utrzymanie wysokich standardów jakości i bezpieczeństwa świadczonych usług medycznych z zastosowaniem najnowszych technologii. Szpital w Kutnie otrzymał w darze jeden z ponad 300 egzemplarzy UVD Robota, zakupionych przez Komisję Europejską.

poniżej dalsza część artykułu

UVD Robot porusza się samodzielnie według wcześniej zaprojektowanej mapy. Jest obsługiwany dzięki prostej aplikacji. Funkcja operatora urządzenia sprowadza się do jego uruchomienia i weryfikacji efektów dezynfekcji na tablecie, z którym UVD Robot jest połączony. W pełni autonomiczne urządzenie emituje światło UV-C, które niszczy DNA i RNA chorobotwórczych mikroorganizmów, takich jak wirusy, bakterie, pleśnie czy grzyby.

Efekt pracy urządzenia można sprawdzić, wyświetlając na tablecie mapę, odzwierciedlającą przestrzeń, po której się porusza. Kolory na mapie pokazują poziom uzyskanej dezynfekcji. Jak podkreśla producent, skuteczność dezynfekcji w wykonaniu robota dochodzi do 99,99999%. Duńskiej produkcji UVD Robot z pewnością przyczyni się do podniesienia stopnia bezpieczeństwa pacjentów i personelu szpitala.

poniżej dalsza część artykułu

Dystrybutorem urządzenia w naszym kraju jest firma MED&CARE.

(medandcare.pl)
reklama

Warto przeczytać:

reklama
reklama
reklama