Wiadomości KutnoKoronawirusSzpital zakaźny w Kutnie – jest ważny komunikat starosty Kowalika ws. pozostałych oddziałów

Szpital zakaźny w Kutnie – jest ważny komunikat starosty Kowalika ws. pozostałych oddziałów

Wczorajsza informacja o przekształceniu Kutnowskiego Szpitala Samorządowego w placówkę zakaźną wzbudza spore kontrowersje w Kutnie i okolicach. Komunikat w tej sprawie wydał dziś starosta kutnowski Daniel Kowalik.

Komunikat Starosty:

„W związku z decyzją Wojewody Łódzkiego, aby od dnia 30 października 2020 do odwołania Kutnowski Szpital Samorządowy Sp. z o.o. realizował świadczenia opeiki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, informuję, że będą prowadzone rozmowy z Wojewodą Łódzkim oraz Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie pozostawienia w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym Sp. z o.o. oddziałów szpitalnych niezwiązanych ze zwalczaniem epidemii COVID-19.”


Decyzją wojewody łódzkiego, kutnowski szpital samorządowy od 30 października będzie szpitalem zakaźnym.

- Reklama -

W kutnowskiej placówce pojawi się 241 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 6 łóżek intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej

- Reklama -

Jak czytamy w uzasadnieniu decyzji Wojewody Łódzkiego, 9 października wojewoda polecił Kutnowskiemu Szpitalowi Samorządowemu Sp. z o.o. w okresie od 10 października 2020 do odwołania, realizację świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 poprzez zapewnienie w podmiocie leczniczym 29 łóżek izolacyjnych dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2.

Z uwagi na obecną dynamikę zakażeń wirusem SARS-CoV-2 oraz wzrastające zapotrzebowanie w zakresie leczenia pacjentów z ciężkim przebiegiem COVID-19, w ślad za analizą potencjały organizacyjno-technicznego Kutnowskiego Szpitala Samorządowego za celowe uznano przekształcenie podmiotu leczniczego z dniem 30 października 2020 w placówkę II poziomu zabezpieczania oraz zwiększenie ogólnej liczby łóżek dedykowanych leczeniu COVID-19.

- Reklama -

„Za zmianą decyzji Woj. Łódzkiego z dnia 9 października 2020 przemawia niewątpliwie interes społeczny, polegający na konieczności udzielania jak najszybszej pomocy osobom z zagrożeniem zdrowia i życia, w tym przede wszystkim potrzeba podjęcia adekwatnych działań celem zapobiegania oraz zwalczania epidemii wywołanej zakażeniami wirusem SARS-CoV-2” – czytamy w dokumencie podpisanym przez wojewodę łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: