Wiadomości KutnoKutnoSzykują się podwyżki za wywóz śmieci

Szykują się podwyżki za wywóz śmieci

Szykują się duże podwyżki związane z opłatami za wywóz śmieci. Wszystkiemu winny wzrost cen za składowanie odpadów. Jak mówią włodarze Kutna, niestety jest to nieuniknione i nad uchwałą w tej sprawie radni przychylą się na najbliższej sesji.

- Reklama -

„Śmieciowy” problem dotyka na początku roku niemal każdą gminę w okolicy. Ceny wzrosły między innymi w Łęczycy (16 za odpady segregowane i 18 za niesegregowane), Łowiczu (10 i 18 złotych), a także Strzelcach i Bedlnie (ok. 15-16 złotych). Ceny zmienią się niestety również w Kutnie. Wszystkiemu winien jest wzrost cen dotyczących składowania odpadów przez samorządy. Jak mówi Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna, dla porównania stawka za składowanie jednej tony odpadów w 2016 roku wynosiła 24 złote, w zeszłym roku wzrosła do 140 złotych, a teraz ma wynosić aż 170 złotych.

– Stawki zmieniają się w sposób radykalny. Nie wiem, czy ktoś to szaleństwo zahamuje. To jest sprawa leżąca w gestii rządu, a my nie mamy wyjścia i będą podwyżki cen opłat za wywóz śmieci w mieście – komentował na wtorkowej konferencji prasowej Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

- Reklama -

Wzrost cen, jakimi samorząd jest obciążany przez firmę odbierająca śmieci w Kutnie jest dużo większy niż do tej pory i opłaty za wywóz śmieci też będą sporo wyższe – prawdopodobnie z 9 do 14 złotych za odpady segregowane. ▪

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: