Szykują się spore zmiany w KS Kutno. Odchodzi kilku zawodników

Piłkarze KS-u Kutno rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu w IV lidze łódzkiej. Kutnian czekają spore roszady w składzie – wiadomo, że z Kościuszki 26 odejdzie kilku piłkarzy.

- R E K L A M A -

Kutnianie w zeszłym tygodniu spotkali się na pierwszym treningu w tym sezonie. Mają za sobą także pierwszy, wygrany sparing z Kujawiakiem Kowal 7-4.

– To taki specyficzny czas, w którym na treningach jest kilku testowanych zawodników oraz grupa młodych wychowanków. Przyglądamy się im i oceniamy ich ewentualną przydatność do IV-ligowego poziomu. Pierwszy tydzień zakończyliśmy meczem w Kowalu z miejscowym Kujawiakiem. Spotkanie to potraktowaliśmy bardzo treningowo, zagrało w nim 22 zawodników – mówi Jacek Walczak, trener KS-u Kutno.

- R E K L A M A -

Kutnian czekają jeszcze trzy sparingi. 22 lipca zmierzą się z Orłem Parzęczew, 29 lipca zagrają z Sokołem Aleksandrów Łódzki, a 5 sierpnia formę KS-u sprawdzi Zryw Wygoda.

Wiadomo, że drużynę czeka spora przebudowa. Potwierdzono już odejście kilku zawodników, w tym kapitana Adriana Kralkowskiego.

- R E K L A M A -

– Zmian w drużynie będzie dość sporo. Na pewno w najbliższym sezonie nie zobaczymy Wojtka Skawińskiego, Kacpra Piotrowskiego, Mateusza Ostrowskiego, czy kapitana Adriana Kralkowskiego. Każdemu z nich za grę w naszych barwach dziękujemy. Nie będą to jedyne odejścia z klubu, ale wszystko wyjaśni się w najbliższych dniach – dodaje Jacek Walczak.

Jacek Walczak, trener KS Kutno.

Zmiany szykują się także w sztabie szkoleniowym. Zobaczymy kilka nowych twarzy. Jakich?

– Do sztabu dołączył trener Jakub Szymański, który będzie asystentem I trenera. Kuba to ambitny trener, który dotychczas pracował z młodzieżą. Współpracę z drużyną rozpoczął też Łukasz Koniuszy, który odpowiada za skauting. Wyszukuje zawodników oraz wstępnie ocenia ich przydatności do zespołu – wyjaśnia Walczak.

O co w najbliższym sezonie grać będzie KS Kutno i czy kibice mogą liczyć na emocjonującą walkę o awans do III ligi? Odpowiedź na to pytanie mamy poznać za kilka tygodni.

– Myślę, że cele będziemy mogli określić tuż przed rozpoczęciem rozgrywek. W drużynie nastąpi sporo zmian. Odejdzie kilku podstawowych zawodników, więc ciężko jednoznacznie stwierdzić na tym etapie przygotowań jak będzie się przedstawiała kadra na rundę jesienną. Mogę zapewnić, że nadal będziemy starali się grać bardzo ofensywnie i w każdym meczu o komplet punktów – zapewnia Jacek Walczak.

Kutnianie walkę o ligowe punkty rozpoczną w weekend 12-13 sierpnia wyjazdowym meczem ze Startem Brzeziny. Pierwszy mecz w Kutnie ekipa Jacka Walczaka zagra 16 sierpnia, a rywalem będzie Boruta Zgierz.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: