PanoramaKutna.plKutnoTa dzielnica Kutna wkrótce się zazieleni. Posadzą nowe drzewa (ZDJĘCIA)

Ta dzielnica Kutna wkrótce się zazieleni. Posadzą nowe drzewa (ZDJĘCIA)

Krajobraz jednego z kutnowskich osiedli wkrótce wzbogaci się o ponad 20 nowych drzew. Warto dodać, że na początku tego roku zakończyła się tam gruntowna przebudowa ulicy wraz z infrastrukturą.

-

Drodzy mieszkańcy ulicy Wybickiego, chcę was poinformować, że w najbliższym czasie na waszej ulicy zostaną wykonane oczekiwane przez was nasadzenia drzew – poinformował w mediach społecznościowych Łukasz Walczak, miejski radny.

Jak wylicza rajca, posadzonych zostanie około 15 sztuk klonów kulistych, natomiast w pasie drogowym ulicy Biuro Zieleni UM Kutno zasadzi około 10 sztuk klonów czerwonych. W sumie na wyremontowanej w tym roku ulicy pojawi się około 25 sztuk nowych nasadzeń.

-

Przypomnijmy, w pierwszym kwartale tego roku zakończono gruntowną przebudowę ulicy Wybickiego. Przedmiotem było między innymi wykonanie nowej nawierzchni jezdni, zatok parkingowych, wymiana krawężnika i przejść dla pieszych. Jezdnia została sfrezowana i położona na niej nowa nawierzchnia bitumiczna. Zatoki postojowe zostały wykonane z kostki betonowej w miejscu istniejącego wcześniej chodnika i terenów zielonych.


-

Nie przegap: