Tadeusz Gajda kandydatem opozycji do Senatu RP. Otrzymał poparcie m.in. prezydenta Kutna (ZDJĘCIA)

Tadeusz Gajda z Polskiego Stronnictwa Ludowego będzie kandydatem opozycji do Senatu z naszego okręgu. To efekt tzw. paktu senackiego zawartego przez KO, PSL, Polskę 2050 i Nową Lewicę. Dziś w Kutnie odbyła się konferencja prasowa.

- R E K L A M A -

Dziś na ulicy Królewskiej na konferencji, którą poprowadził Patryk Barański z PO, z dziennikarzami spotkali się m.in. Tadeusz Gajda – kandydat do Senatu, Paulina Matysiak – posłanka i kandydatka Lewicy do Sejmu, Jacek Sikora – kandydat KO do Sejmu, Andrzej Michałkiewicz – przedstawiciel kutnowski struktur PO, a także Zbigniew Burzyński – prezydent Kutna, który poparł kandydata opozycji do Senatu.

Tadeusz Gajda z PSL podkreślał, że bardzo wierzy w pakt senacki i jest to coś, co „chciała cała Polska, przynajmniej ta demokratyczna”. Jednocześnie podkreślił, że jego zdaniem brak paktu sejmowego to błąd.

- R E K L A M A -

— Bardzo państwa proszę o głosy. Na pewno będziemy się tutaj w kutnie i powiecie kutnowskim spotykać często do wyborów — zapewniał Gajda.

Głos zabrała również Paulina Matysiak z Nowej Lewicy.

- R E K L A M A -

— Faktycznie ten pakt senacki w końcu został sfinalizowany. Ja się cieszę, że możemy przedstawić wspólnego kandydata dla czterech powiatów. Ze swojej strony mogę powiedzieć jedno: zachęcam wszystkich do pójścia na wybory i do poparcia demokratycznego kandydata do senatu — mówiła posłanka.

Z kolei Jacek Sikora, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu apelował do mieszkańców, aby 15 października udali się do lokali wyborczych oddali głos.

— Bardzo proszę Państwa o głos dla naszego wspólnego kandydata do Senatu RP i proszę również o głos na kandydatów z Kutna do Sejmu. Pozostawiam Państwu wybór, oprócz listy PiS-owskiej, żeby to Państwo sami zdecydowali. Najważniejsze jest to, żebyśmy mieli przedstawiciela w Warszawie. Bardzo państwa proszę żebyście do Sejmu RP głosowali na osoby z Kutna, na te osoby, które codziennie chodzą ulicą Królewską, które się tu urodziły i które tu mieszkają — mówił J. Sikora.

Na konferencji głos zabrał także Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

— Znamy się 25 lat albo i więcej. To dobra kandydatura do Senatu RP. Tadeusz to aktywny człowiek, wie o co chodzi i jest z naszego regionu. Będę go popierał, bo jest to kandydat demokratycznej opozycji. Pewne zmiany w krajowej polityce powinny nastąpić i zachęcam do głosowania na kandydatów zjednoczonej opozycji — mówił prezydent Zbigniew Burzyński.

Przypomnijmy, senacki okręg (nr 25), w którym głosować będą mieszkańcy powiatu kutnowskiego obejmuje powiaty kutnowski, łęczycki, łowicki i poddębicki.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: