reklama
reklama

Takich matur jeszcze nie było! Sprawdź zmiany w związku z pandemią koronawirusa

Dziś w całym kraju rozpoczynają się matury. Tegoroczne egzaminy dojrzałości będą wyjątkowe ze względu na pandemię koronawirusa i szereg wprowadzonych obostrzeń i zmian.

- R E K L A M A -

Pierwotnie abiturienci do egzaminu dojrzałości mieli przystąpić 4 maja, ale ze względu na pandemię koronawirusa podjęto decyzje o przesunięciu matur i te ostatecznie rozpoczynają się 8 czerwca i potrwają do 29 czerwca.

W tym tygodniu odbywać będą się pisemne egzaminy. Zdający muszą przystąpić do 3 obowiązkowych egzaminów pisemnych z języka polskiego, języka obcego i matematyki (poziom podstawowy), a także przynajmniej jednego egzaminu z innego dowolnego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.

- R E K L A M A -

W tym roku wyjątkowo ze względu na pandemię koronawirusa nie trzeba przystępować do ustnych egzaminów (do tej pory obowiązkowe były j. polski i obcy). Część ustna jest przeprowadzana wyłącznie dla zdających, którzy muszą przedstawić wynik uzyskany z egzaminu w części ustnej w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną.

Prace maturzystów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Świadectwa zostaną przesłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne do 11 sierpnia br. Tego samego dnia (11 sierpnia) ogłoszone zostaną również ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego.

- R E K L A M A -

Wytyczne w związku z koronawirusem:

– Do egzaminów mogą przystąpić jedynie osoby zdrowe i które nie są objęte kwarantanną

– Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający muszą zachować odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mieć zakryte usta i nos.

– W czasie pisania matury nie będzie obowiązkowe zakrywanie nosa i ust

– Ławki będą ustawione tak, aby zachować 1,5 metra odległości pomiędzy osobami zdającymi

– Należy korzystać ze swoich przyborów, nie można pożyczać ich od pozostałych zdających

więcej informacji o MATURZE 2020

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: