reklama
reklama

Tanie AGD do domu – jak znaleźć i co wybrać?

Temat zakupu sprzętu AGD do domu pojawia się zwykle przy trzech okazjach. Pierwsza jest wtedy gdy właśnie nabyłeś dom i mieszkanie, drugi powód do zmiany to kapitalny remont kuchni. Trzeci, pojawiający się zawsze wtedy kiedy jest najmniej spodziewany – z powodu awarii sprzętu. W każdym z nich zwykle musimy zwracać uwagę na koszty. Co zatem wybrać i gdzie szukać sprzętu AGD by nie przepłacić?

- R E K L A M A -

Sprzęt powystawowy – czy warto go kupić?

Niezależnie od tego czy właśnie kupiłeś mieszkanie czy robisz remont warto rozważyć zakup AGD (https://sprzedawacz.pl/elektronika/rtv_agd/) powystawowego, a przynajmniej wiedzieć o nim coś więcej. Problem z tego typu sprzętem jest taki, że zwykle oferty jego dotyczące nie są dostępne wszędzie. Specjalizują się w nich wybrane firmy, a sklepy lokalne rzadko kiedy obniżają cenę dla produktów rozpakowanych. Zawsze możesz próbować negocjować cenę, ale i tak pewnie nie uda Ci się uzyskać w ten sposób MEGA oferty.

Najczęściej okazje pojawiają się w sklepach internetowych i różnego rodzaju ogłoszeniach. Zdarza się, że produkty mają jakieś drobne wady lub uszkodzenia wizualne. Naszym zdaniem w szczególności warto je rozważyć wybierając sprzęt do zabudowy. Często rysy lub inne drobne uszkodzenia pojawiają się na obudowie w miejscach, które i tak będą zabudowane. Czy drobne wgniecenie bocznej ścianki nie jest warte dla Ciebie 200 czy 300 zł skoro i tak zobaczysz je jeden, jedyny raz przy montażu?

- R E K L A M A -

W przypadku uszkodzeń wnętrza, szczególnie przy lodówkach byłbym akurat bardzo ostrożny. Może mieć to wpływ na szczelność i czas eksploatacji urządzenia. Najczęstsze powody obniżonej ceny to jednak drobne zarysowania obudowy lub brak jakiegoś mało istotnego elementu. W wielu przypadkach te drobnostki są naprawdę bez znaczenia. Szczególnie, jeśli wiesz, która strona sprzętu będzie widoczna, a która będzie się stykać ze ścianą lub jeśli wiesz, że nigdy nie użyjesz półki na butelki – której akurat nie ma w zestawie.

Używane AGD – kiedy zakup będzie opłacalny?

Najbezpieczniejsze do zakupu, jako używane, są różnego rodzaju kuchenki, piekarniki, lodówki i mikrofalówki. Czyli urządzenia o stosunkowo prostej budowie z małą ilością ruchomych części. Oczywiście im sprzęt starszy tym cena powinna być niższa. Ta zasada nie sprawdza się jednak w przypadku pralek i zmywarek. Czasem ciut starsze modele są cenione za wieloletnią bezawaryjną pracę, a modele, które je zastąpiły kończą żywot szybko lub są właściwie nienaprawialne (a dokładniej ich naprawa będzie nieopłacalna). Dlatego rozbieżność cen bywa spora.

- R E K L A M A -

Przed zakupem danego modelu zawsze warto poszukać informacji o typowych usterkach – niezależnie od tego, co chcemy kupić. Warto też sprawdzić ile kosztują najtańsze, nowe, modele o podobnych parametrach. Bywa, że zakup nowego sprzętu będzie bardziej opłacalny ze względu na gwarancję.

Gdy mamy mocno ograniczony budżet, a musimy na szybko urządzić kuchnię „od zera” warto zapoznać się też z ogłoszeniami sprzedaży używanych mebli kuchennych (https://sprzedawacz.pl/dom_ogrod/meble/). Niekiedy pojawiają się ogłoszenia, w których meble kuchenne sprzedawane są wraz ze sprzętem w zabudowie. W efekcie przykładowo za 1000 zł możemy nabyć lodówkę, kuchenkę, zmywarkę, okap i dostać do tego szafki gratis. Dlatego czasem warto sprawdzać działy, z których teoretycznie nic nie potrzebujemy!

Najpierw mieszkanie, później wyposażenie

Jeśli przeczytałeś artykuł o zakupie sprzętu AGD do domu, ale właściwie dopiero szukasz nieruchomości dla siebie, zajrzyj koniecznie na https://sprzedawacz.pl/nieruchomosci/ może znajdziesz tam mieszkanie lub dom jakiego szukasz. Oczywiście jeśli interesują Cię ogłoszenia lokalne zapraszamy również do zobaczenia strony https://sprzedawacz.pl/m_kutno/  na której znajdziesz wiele lokalnych ofert.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: