reklama
reklama

Targowiska powinny być otwarte? Apel ministra, wojewody i senatora

Targowiska w Kutnie i okolicach znów zostaną otwarte? Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński zwrócił się z takim apelem do prezydentów, burmistrzów i wójtów z całego województwa. Podobnego zdania jest także między innymi senator Przemysław Błaszczyk. Wcześniej głos w sprawie zabrał również Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

– W tym trudnym dla nas wszystkich czasie przyłączając się do apelu Jana Krzysztofa Ardanowskiego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zwracam się do Państwa z prośbą umożliwienia konsumentom dostępu do dobrej, polskiej żywności, zachowanie bytu rolników i sprzedawców poprzez dostęp do targowisk i bazarów – apeluje wojewoda Tobiasz Bocheński.

- R E K L A M A -

Jak mówi, województwo łódzkie jest jednym z wiodących producentów żywności, dajmy zatem szansę nam wszystkim: produkującym, sprzedającym i konsumentom na jej jak najlepsze spożytkowanie. Bocheński apeluje o zapewnienie i stworzenie takich warunków funkcjonowania targowisk i bazarów, aby przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności i bezwzględnego przestrzegania zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego możliwe było zachowanie miejsc pracy, rolniczych dochodów i zaopatrzenia mieszkańców.

– Wierzę, że poprzez odpowiedzialne działanie władz samorządowych i społeczeństwa, które w zdecydowanej większości przestrzega wszystkich przepisów związanych z postępowaniem w czasie epidemii koronawirusa uda nam się zapewnić ciągłość dostaw dobrej, polskiej żywności – uważa Wojewoda Łódzki.

- R E K L A M A -

Senator Błaszczyk: nasz region słynie z targowisk

Do apelu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wojewody Łódzkiego przyłączył się między innymi senator Przemysław Błaszczyk.

– Przyłączam się do apelu skierowanego do władz samorządowych – NIE ZAMYKAJCIE TARGOWISK. To miejsca gdzie nasi rolnicy mogą w tym niełatwym czasie sprzedawać swoje produkty, a konsumenci maja możliwość nabyć świeże towary prosto od producenta. Nasz region słynie z targowisk w Łowiczu, Łyszkowicach, Kiernozi, Żychlina, Kutna, Krośniewic, Piątku, Łęczycy, Grabowa, Poddębic, Uniejowa – komentuje senator Przemysław Błaszczyk.

- R E K L A M A -

UM Kutno zamyka targowisko

Przypomnijmy, wczoraj biuro prasowe Urzędu Miasta Kutno poinformowało o zamknięciu targowiska do odwołania.

– Ze względu na rozwijającą się w Polsce epidemię SARS CoV–2 informujemy, że od dnia 31 marca 2020 roku do odwołania pozostaje zawieszony handel na terenie targowiska miejskiego w Kutnie przy ul. Narutowicza, działającego we wtorki, piątki i sobotę oraz giełdzie samochodowej – informuje biuro prasowe UM Kutno.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: