reklama

Te inwestycje poprawią bezpieczeństwo na drogach

Wójt Gminy Łanięta Tomasz Szczęsny podpisał umowę z Wojewodą Łódzkim Karolem Młynarczykiem na realizację zadania powiatowego pn. „Przebudowa chodnika w miejscowości Łanięta i budowa ścieżki rowerowej w miejscowościach Łanięta i Suchodębie”.

- R E K L A M A -

Umowa dotyczy udzielenia dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach zadań jednorocznych na rok 2023 mających na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu. Kwota dofinansowania: 1 611 500,00 zł.

– Inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów poruszających się po drodze powiatowej z Łaniąt do Suchodębia. Wspomniana droga powiatowa charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu pojazdów, chodnik i ścieżka rowerowa umożliwią mieszkańcom bezpieczne i komfortowe dotarcie do sklepów, szkoły czy kościoła. Dziękujemy Wojewodzie Łódzkiemu Karolowi Młynarczykowi za współpracę, zaangażowanie i przyznanie środków na realizację tego przedsięwzięcia – komentuje Tomasz Szczęsny, Wójt Gminy Łanięta.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: