REKLAMA
poniedziałek, 16, maj 2022
REKLAMA

Telefon z groźbami i obelgami. Posłanka Matysiak padła ofiarą spoofingu?

Telefon z groźbami i obelgami z numeru Pauliny Matysiak? Wszystko wskazuje na to, że kutnowska parlamentarzystka padła ofiarą tzw. spoofingu. Sprawą ma zająć się teraz policja.

poniżej dalsza część artykułu

– Kilka minut temu odebrałem telefon z groźbami oraz obelgami. Nieznajomy głos, dzwoniący z numeru Pauliny Matysiak. Zadzwonił dwa razy. Koleżanka Posłanka nic o tym nie wiedziała. Po chwili z mojego numeru wykonany został podobny manewr w Jej stronę – napisał na Twitterze Paweł Szramka, poseł i wiceprzewodniczący sejmowej komisji obrony narodowej.

Wszystko wskazuje na to, że posłanka Paulina Matysiak padła ofiarą tzw. spoofingu. Teraz sprawą ma zająć się m.in. policja.

poniżej dalsza część artykułu

– Sprawa zgłoszona jest już do odpowiednich służb i policji – komentuje parlamentarzystka.

Głos w sprawie zabrał Janusz Cieszyński, sekretarz stanu i pełnomocnik Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa

poniżej dalsza część artykułu

– Cyberprzestępcy próbują wykorzystać spoofing do podsycania politycznych sporów. Słuchajmy głosu ekspertów i nie dajmy się rozegrać – każda poszkodowana osoba może liczyć na profesjonalne wsparcie państwowych instytucji – komentuje minister Janusz Cieszyński.

Czym jest spoofing?

poniżej dalsza część artykułu

Spoofing telefoniczny, czyli podszywanie się pod dowolny numer (lub nazwę) oznacza, że mimo wyświetlanej w telefonie nazwy (np. mama, Tomek itp.) czy numeru telefonu (np. numeru infolinii banku czy innej instytucji), tak naprawdę dzwoni lub pisze wiadomości zupełnie inna osoba.

reklama

Warto przeczytać:

reklama