reklama

Terytorialsi z naszego regionu złożyli przysięgę [ZDJĘCIA]

W niedzielę 10 lipca w Zgierzu na terenie 31 Wojskowego Oddziału Gospodarczego uroczystą przysięgę wojskową złożyło 49 ochotników. Szeregi 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej poszerzyły się łącznie o ponad 100 żołnierzy, z których 58 zgłosiło się na szkolenie tzw. „wyrównawcze”.

- R E K L A M A -

Rekruci przeszli intensywne szkolenie z podstaw taktyki i topografii, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz obsługi broni i strzelania. Zwieńczeniem „szesnastki” był egzamin sprawdzający tzw. „pętla taktyczna”, po zaliczeniu której kandydaci wypowiedzieli słowa roty przysięgi wojskowej i stali się żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.

Nowymi terytorialsami zostali m. in. uczniowie i studenci, urzędnicy, nauczyciel historii, wykładowca Politechniki Łódzkiej, dyrektor banku oraz dyrektor szkoły podstawowej. Mają od 18 do 54 lat i jest wśród nich 6 kobiet. Nowi żołnierze zasilą szeregi 91 i 92 batalionu lekkiej piechoty oraz formowanego właśnie 93 batalionu lekkiej piechoty w Łasku. Społeczność ziemi łódzkiej zyskała kolejnych żołnierzy, którzy gotowi są nieść jej pomoc w potrzebie.

- R E K L A M A -

Kolejna przysięga łódzkich terytorialsów odbędzie się we wrześniu w Łasku.

(Źródło: Wojska Obrony Terytorialnej)


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: