reklama
reklama

To będzie huczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Sprawdź program w Kutnie

13 stycznia blisko 300 wolontariuszy i członków sztabu zagra dla dzieci małych i bez focha, czyli na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Najważniejszym elementem dnia jak zwykle będzie kwesta prowadzona przez 250 wolontariuszy WOŚP. Poza tym kutnowski sztab przygotował dla mnóstwo atrakcji i akcji towarzyszących zbiórce, począwszy od imprez sportowych po pierwszy od wielu lat koncert plenerowy.

- R E K L A M A -

Wydarzenia towarzyszące 27. Finałowi WOŚP odbędą się w 12 oraz 13 stycznia. W sobotę odbędzie się turniej piłki halowej „Kopiemy dla WOŚP!” organizowany przez inicjatywę „Łączy nas jeden cel”. Oprócz tego czeka nas także nordic-walking, spacer po Kutnie z przewodnikiem, morsowanie oraz I Bieg Nocny dla WOŚP. Najlepszym źródłem szczegółowych informacji o tych wydarzeniach jest strona „WOŚP Sztab Kutno” na Facebooku.

Niedziela to także atrakcje organizowane przez sztab w dwóch miejscach. Kutnowski Dom Kultury będzie jak zawsze siedzibą sztabu, w której znajdziemy wiele stoisk i punktów aktywności. Strefa wystartuje miedzy 9 a 10 i zakończy swoje działanie o 15. Odwiedzający to miejsce 13 stycznia będą mogli oddać krew i zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku. Warto także odwiedzić stoiska organizacji i firm: kutnowskiej grupy ASG, Hufca ZHP Kutno, DS Smith, Kutnowskich Motocyklistów, Kutnowskich klasyków i wielu innych. Znajdziemy tam też stanowisko do e-sportu, prace TPZK albo warsztaty origami. Wernisaż swoich prac urządzi Christophe Szpajdel, znany szerzej jako „Lord of the Logos” twórca logotypów zespołów muzycznych z całego świata.

- R E K L A M A -

Na placu Piłsudskiego od 15 do 21:30 działać będzie duża scena, na której odbędą się animacje organizowane przez partnerów sztabu oraz najważniejszy punkt programu, czyli koncerty plenerowe pod wspólnym hasłem „Rozkręcamy Kutno!”. Zagrają dla nas Stopersi, Zdalnie Sterowani, Runika oraz Żywiołak jako gwiazda wieczoru. Światełko do nieba po raz pierwszy odbędzie się w formie bezhukowej, przyjaznej dla zwierząt.

Organizatorem 27. Finału WOŚP w Kutnie są harcerki i harcerze, instruktorki i instruktorzy Hufca ZHP Kutno, którzy już rok temu mocno wsparli organizację 26. Finału.

- R E K L A M A -

Za kluczowe decyzje odpowiada szefowa kutnowskiego sztabu, Izabella Filipowicz-Stępniak. Sztab zaprasza serdecznie do udziału we wszystkich przedsięwzięciach i grania dla małych, a przede wszystkim do wsparcia kwesty ulicznej. 250 wolontariuszy będzie czekać z puszką i serduszkami na każdego chcącego wesprzeć ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: