To będzie największa drogowa inwestycja w historii Kutna. Podpisano umowę! [ZDJĘCIA]

Dziś w gmachu Urzędu Miasta Kutno nastąpiło uroczyste podpisanie umowy z wykonawcami największej drogowej inwestycji w historii naszego miasta. Mowa o przebudowie aż 8 ulic za ponad 27 milionów złotych.

- R E K L A M A -

Na dzisiejszym briefingu prasowym z dziennikarzami spotkali się prezydent Kutna Zbigniew Burzyński, jego zastępca Jacek Boczkaja oraz przedstawiciele konsorcjum firm: PW Hydrobud Paweł Złotowski, PBP „Trakt” Bobrzak, Tecław sp. j., Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o.

– Jest to największa, jak do tej pory, inwestycja drogowa w historii naszego miasta. Inwestycja będzie realizowana w różnych częściach Kutna. Czas wykonania to około 15 miesięcy, więc można powiedzieć, że latem przyszłego roku powinno być już wszystko skończone – mówił prezydent Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

- R E K L A M A -

Jak podkreślał włodarz Miasta Róż, inwestycja jest bardzo ważna z punktu widzenia gospodarczego (część przebudowanych dróg znajduje się w okolicy strefy przemysłowej) i podniesie jakość życia mieszkańców.

– Dotychczas mamy dobrą współpracę z inwestorem, czyli Urzędem Miasta Kutno i postaramy się sprostać temu zadaniu i wykonać je w czasie, w jakim jesteśmy zobowiązani umową – dodawał Paweł Złotowski z PW Hydrobud.

- R E K L A M A -

Co warte podkreślić, to samo konsorcjum firm (PW Hydrobud Paweł Złotowski, PBP „Trakt” Bobrzak, Tecław sp. j., Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o.) realizuje inną ważną inwestycję w Kutnie, czyli Zieloną Oś.

Osiem ulic do przebudowy za ponad 27 mln złotych

W ramach największej drogowej inwestycji aż osiem ulic w Kutnie zostanie pobudowanych lub zmodernizowanych. Prace prowadzone będą kompleksowo, a większość ulic oprócz nowych nawierzchni, zyska również oświetlenie, odwodnienie, chodniki i zatoki postojowe. W przypadku ulicy Ekonomicznej wykonana zostanie sieć wodociągowa i kanalizacja sanitarna.

Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie w wysokości 23 512 500 złotych. W pozostałym zakresie zadanie inwestycyjne będzie sfinansowane ze środków własnych.

Lista ulic, które zostaną przebudowane w ramach inwestycji: Zimowa, Sklęczkowska Bis, Odlewnicza, Polna, Gliszczyńskiego, Kucieńskiego, Kostki Gadomskiego oraz Ekonomiczna (wraz z przebudową skrzyżowania z DK 92).

Cztery spośród nich (Polna, Gliszczyńskiego, Kucieńskiego, Kostki Gadomskiego) planowane do przebudowy to ulice gruntowe w obrębie osiedla Łąkoszyn. Oprócz nich przebudowy doczeka się też ulica Zimowa, o której modernizację miasto starało się już od kilku lat.

Ponadto przebudowane zostaną ulice Sklęczkowska Bis, Odlewnicza znajdujące się na terenie strefy przemysłowej na Sklęczkach oraz ulica Ekonomiczna, która będzie umożliwiała dojazd do nowo budowanego zakładu produkcyjnego. Ponadto inwestycja obejmuje przebudowę skrzyżowania DK 92 z ul. Poprzeczną i połączenie (przez fragment ul. Okólnej) z ul. Ekonomiczną.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: