reklama
reklama

To będzie największa taka inwestycja w Kutnie! Umowa podpisana

To będzie największa inwestycja w infrastrukturę energetyczną w Kutnie od kilkudziesięciu lat. W poniedziałek (07.03) zastępca prezydenta miasta Jacek Boczkaja podpisał umowę na wymianę opraw oświetleniowych w całym Kutnie. W sumie to ponad 4000 lamp zlokalizowanych przy kutnowskich ulicach. Wymianą zajmie się Centrum Zaopatrzenia Energetyki ELTAST sp. z o.o. z Radomia.

- R E K L A M A -

Koszt inwestycji to prawie 8 000 000 złotych. Nowe LED-owe oprawy znacząco poprawią bezpieczeństwo na drogach, będą też dużo oszczędniejsze, niż funkcjonujące obecnie sodowe.

Według założeń koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej potrzebnej do oświetlenia miasta mają spaść o prawie 75%. Tak wynika z przygotowanej wcześniej dokumentacji. Zamiast ponad 2442 megawatogodzin, zużywanych będzie jedynie niespełna 600 megawatogodzin. Do tego dochodzą jeszcze czynniki ekologiczne, bo dzięki zmniejszeniu zużycia energii, miasto przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2.

- R E K L A M A -

Warto podkreślić, że Kutno jako jedyne miasto w województwie łódzkim pozyskało pieniądze z WFOŚGiW na tak duże zadanie związane z oświetleniem. Olbrzymia w tym zasługa pracowników Biura Obsługi Funduszy Pomocowych oraz Wydziału Zarządzania Drogami i Transportu, którzy przygotowali kompletny wniosek.

Wymiana opraw oświetleniowych rozpocznie się już niebawem i ma zostać zrealizowana w trakcie najbliższych sześciu miesięcy.

- R E K L A M A -

Źródło: UM Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: