reklama
reklama

PILNE: To już pewne! Będzie obowiązek zasłaniania twarzy i noszenia np. maseczek

W Polsce obowiązkowe będzie zasłanianie twarzy na przykład maseczkami – poinformował dziś na konferencji prasowej Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Do pracy czy na zakupy pójdziemy w maseczce. Rząd wprowadza obowiązek stosowania maseczek w miejscach publicznych, podobnie jak miejsce ma to w Czechach czy Izraelu. Nowe obostrzenie ma wejść w życie po świętach Wielkanocnych, od przyszłego czwartku 16 kwietnia.

- R E K L A M A -

„Od czwartku, 16 kwietnia 2020 roku wprowadzamy obowiązek zasłaniania ust i nosa. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy” – informuje Ministerstwo Zdrowia.

W Kutnie coraz częściej zaobserwować można mieszkańców, którzy zasłaniają twarz maseczkami. Ochrona nosa czy ust ma sprawić, że rozprzestrzenianie się koronawirusa będzie bardzo utrudnione.

- R E K L A M A -

W Kutnie i okolicach rozdają maseczki


Warto dodać, że maseczki seniorom rozdają między innymi Urząd Miasta Kutno czy Urząd Gminy Kutno. Dziś rano biuro prasowe kutnowskiego magistratu poinformowało, że do wczoraj (środa, 8 kwietnia) rozdano ponad 10 tysięcy maseczek.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: