reklama
reklama

To już plaga! W Kutnie ukradli 18 włazów od studzienek za 9 tysięcy złotych

18 włazów od studzienek kanalizacyjnych zostało skradzionych z placu budowy na ulicy Skłodowskiej-Curie. To kolejny przypadek tego typu kradzieży w ostatnich tygodniach.

Złodzieje zrabowali włazy z całej długości modernizowanego odcinka ulicy. Na czas przebudowy placem budowy zarządza wykonawca robót firma PBP TRAKT, która już zgłosiła sprawę na policję.

– Każdy z tych włazów kosztował 500 złotych netto, co łącznie daje kwotę 9 000 złotych. To bezczelny czyn, który mógł skończyć się tragicznie, bo niezabezpieczone studzienki stanowią ogromne zagrożenie zarówno dla pieszych jak i samochodów, które mogłyby tamtędy przejeżdżać – zaznacza Kamil Klimaszewski z Biura Prasowego UM Kutno.

- R E K L A M A -

Warto podkreślić też, że włazy studzienek są potrzebne do ułożenia warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni. Ich brak może spowodować wydłużenie prac budowlanych na ulicy Skłodowskiej-Curie.

Mamy nadzieję, że sprawcy kradzieży zostaną złapani i ukarani. Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, kiedy złodzieje nie dość, że powodują dodatkowe koszty, to jeszcze dodatkowo narażają mieszkańców na niebezpieczeństwo. Podobnie było dwa tygodnie temu na ulicy Przemysłowej skąd zniknęło 12 kratek kanalizacyjnych. Wtedy szkoda wyceniona została na ponad 3 500 złotych.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: