To kolejny wypadek na torach w tym samym miejscu. Posłanka z asystentką interweniują [ZDJĘCIA]

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Hanajczyk wraz ze swoją asystentką Martyną Stasiak interweniują w sprawie poprawy bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym w podkutnowskim Florku. Wczoraj doszło tu do śmiertelnego wypadku, a kilka miesięcy miejsce miał inny bardzo groźny incydent z udziałem samochodu i pociągu.

Nie milkną echa wtorkowej tragedii, jaka rozegrała się pod Kutnem. W okolicach miejscowości Florek i Michałów na niestrzeżonym przejeździe kolejowym auto wjechało pod pociąg. W wypadku zginęła 39-letnia kobieta, a dwoje dzieci zostało rannych. O szczegółach dramatu pisaliśmy tutaj: Koszmarny wypadek pod Kutnem, zderzenie auta i pociągu. Nie żyje kobieta, dwoje dzieci rannych

- R E K L A M A -

Posłanka Agnieszka Hanajczyk i jej asystentka Martyna Stasiak zwróciły się do PKP PLK S.A w sprawie feralnego przejazdu. Jak mówią, dążąc do poprawy stanu bezpieczeństwa i podwyższenia kategorii przejazdu kolejowo-drogowego w podkutnowskim Florku (linia nr 33 Kutno-Płock) wystosowały kilka pytań do kolei.

– Staramy się o zamontowanie na tym przejeździe sygnalizacji świetlnej lub rogatek samoczynnych. To znacząco poprawiłoby stan bezpieczeństwa – mówi Martyna Stasiak, asystentka posłanki Agnieszki Hanajczyk.

- R E K L A M A -

W piśmie skierowanym do PKP PLK S.A. działaczki dopytują między innymi o to, ile incydentów na odcinku Kutno – Raciborów Kutnowski miało miejsce od 2015 roku.

– Jakiej kategorii przejazdy kolejowe są na tym odcinku usytuowane? Kiedy ostatnio określono iloczyny ruchu dla każdego z przejazdów? Czy na podstawie wstępnej analizy powyższych danych jest według Państwa możliwe zamontowanie na tym przejeździe sygnalizacji świetlnej lub rogatek samoczynnych? – dopytuje w piśmie skierowanym do PKP PLK Agnieszka Hanajczyk, posłanka Koalicji Obywatelskiej.

- R E K L A M A -

O sprawie związanej z bezpieczeństwem na przejeździe kolejowym we Florku/Michałowie będziemy jeszcze informować.

To już kolejny wypadek w tym miejscu

Przypomnijmy, także w 2021 roku doszło do bardzo groźnego wypadku. W maju osobowe auto wjechało tam pod pociąg, a siła uderzenia była na tyle duża, że samochód wypadł z drogi i dachował. Kierowca w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.Zdjęcia z wypadku na przejeździe kolejowym w styczniu 2022 roku:
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: