To ma być największa drogowa inwestycja w Kutnie. Wpłynęły trzy oferty

Nieco ponad 27,5 miliona złotych to wartość najniższej oferty, która wpłynęła do Urzędu Miasta Kutno w ramach przetargu na przebudowę ośmiu dróg. Łącznie na to zadanie do magistratu wpłynęły trzy oferty.

- R E K L A M A -

Najtańszą propozycję złożyło konsorcjum firm: PW Hydrobud, PBP „Trakt”, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o., a wynosiła ona 27 662 700 zł. Teraz oferty sprawdzone zostaną pod kątem formalnym.

– W ramach wspomnianej największej drogowej inwestycji aż osiem ulic w Kutnie zostanie zmodernizowanych. Prace prowadzone będą kompleksowo, a większość ulic oprócz nowych nawierzchni, zyska również oświetlenie, odwodnienie i kanalizację sanitarną. Przy niektórych pojawią się także chodniki – mówi Kamil Klimaszewski z biura prasowego Urzędu Miasta Kutno.

- R E K L A M A -

Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie w wysokości 23 500 000 złotych.

Cztery drogi spośród ośmiu wyznaczonych do przebudowy, znajduje się w obrębie osiedla Łąkoszyn, co pozwoli zagospodarować i podnieść standard życia mieszkańców tej części miasta. Oprócz tego przebudowy doczeka się też ulica Zimowa, o której modernizację miasto starało się już od kilku lat. Ponadto przebudowane zostaną trzy ulice znajdujące się w obrębie strefy przemysłowej na Sklęczkach. W tym ulica Ekonomiczna, która poprowadzi do nowo budowanego zakładu produkcyjnego.

- R E K L A M A -

Oferty złożone w konkursie:
Konsorcjum PW Hydrobud, PBP „Trakt” Sp. j., Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. – 27 662 700,
BMB Budownictwo Sp. z o.o. Sp. k. z Gostynina – 28 966 500
Konsorcjum Hydropol Sp. z o.o. i PIB WASKOP – 31 570 373,59

Lista ulic, które zostaną przebudowane w ramach inwestycji:
1. Zimowa
2. Sklęczkowska Bis
3. Odlewnicza
4. Polna
5. Gliszczyńskiego
6. Kucieńskiego
7. Kostki Gadomskiego
8. Ekonomiczna (wraz z przebudową skrzyżowania z DK 92)

Źródło: UM Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: