To największa taka inwestycja od kilkudziesięciu lat w Kutnie! Zapadła decyzja

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta radni jednogłośnie podjęli decyzję w sprawie przeprowadzenie ważnej inwestycji, na którą czeka wielu mieszkańców. Realizacja ruszy jeszcze w tym roku.

Na wtorkowej (30.03) sesji Rady Miasta, radni zdecydowali jednogłośnie o wymianie wszystkich opraw zainstalowanych w latarniach ulicznych znajdujących się w Kutnie.

To będzie największa inwestycja w infrastrukturę energetyczną w Kutnie od kilkudziesięciu lat. Warto zaznaczyć, że Miasto Kutno otrzyma na tę inwestycję 3 016 338 złotych dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. WFOŚiGW przyznał również niskooprocentowaną pożyczkę w kwocie 4 524 507 złotych.

- R E K L A M A -

Kutno jest jedynym miastem w województwie łódzkim, które pozyskało pieniądze z Funduszu na tak duże zadanie związane z oświetleniem. Olbrzymia w tym zasługa pracowników Biura Obsługi Funduszy Pomocowych oraz Wydziału Zarządzania Drogami i Transportu, którzy przygotowali kompletny wniosek.

Teraz prace nabiorą jeszcze większego tempa, bo już niedługo ma zostać ogłoszony przetarg wyłaniający wykonawcę.

- R E K L A M A -

– Chcemy zacząć prace najpóźniej w drugiej połowie tego roku. To jest bardzo duża inwestycja, ponieważ do wymiany przygotowanych jest ponad 4000 opraw. Liczymy, że pod koniec przyszłego roku powinniśmy to zadanie zakończyć – mówił podczas sesji Jacek Boczkaja, Zastępca Prezydenta Kutna.

Po inwestycji jakość oświetlenia ulicznego w Kutnie będzie nieporównywalnie lepsza. Nowe LED-owe oprawy znacząco poprawią bezpieczeństwo na drogach, będą też dużo oszczędniejsze, niż funkcjonujące obecnie sodowe.

- R E K L A M A -

Na oświetlenie ulic w Kutnie, wydaje się rocznie około 1 500 000 złotych. Według szacunków, Miasto ma oszczędzać na poborze energii elektrycznej prawie milion złotych rocznie, co pozwoli w szybkim czasie spłacić zaciągniętą pożyczkę.

Jak wynika z przygotowanej dokumentacji, rokrocznie oświetlenie uliczne w Kutnie zużywało 2442 megawatogodzin energii elektrycznej. Po realizacji inwestycji będzie to niespełna 600 megawatogodzin.

Dzięki nowoczesnym technologiom Miasto zyska również autonomiczny układ sterujący, który pozwoli, w razie potrzeby, na zdalną obsługę miejskiego oświetlenia przez dedykowanych do tego pracowników urzędu.

źródło: UM Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: