reklama

„To tak, jakby wymarł powiat kutnowski”. Posłanka Matysiak komentuje liczbę covidowych zgonów

Od początku pandemii w Polsce zmarło 100 000 osób na COVID-19. To tak, jakby wymarł powiat kutnowski – mówi posłanka Lewicy Paulina Matysiak z Kutna. Parlamentarzystka po raz kolejny w dosadny sposób skomentowała sytuację epidemiczną w naszym kraju.

Kutnowska posłanka Lewicy wielokrotnie zabierała głos w sprawie pandemii w naszym kraju. Często podkreśla także, że – podobnie jak pozostali przedstawiciele Lewicy – jest za wprowadzeniem obowiązkowych szczepień. Teraz skomentowała dramatyczną liczbę zgonów w Polsce od początku pandemii koronawirusa.

- R E K L A M A -

– Ponad 100 000 zgonów z powodu COVID–19. Ponad 200 000 nadmiarowych zgonów z powodu pandemii. Tak ogromna fala śmierci nie przeszła przez nasz kraj od czasów II wojny światowej. Z każdym tygodniem rośnie liczba osobistych tragedii ludzi, którzy gasną pod respiratorami, ale także tragedii całych rodzin, które straciły babcie i dziadków, matki i ojców, córki i synów, siostry i braci, żony i mężów, przyjaciółki i przyjaciół, koleżanki i kolegów, sąsiadki i sąsiadów. Dwieście tysięcy osób, które z powodu pandemii odeszły przedwcześnie, pozostawiły po sobie pustkę, przerwane miłości i przyjaźnie, niedokończone sprawy, niezrealizowane marzenia, niewykorzystane szanse – komentuje posłanka Lewicy Paulina Matysiak.

Jak dodaje parlamentarzystka w Sejmie złożona została uchwałę w sprawie uczczenia pamięci ofiar pandemii, „którą da się zatrzymać wprowadzeniem obowiązkowych szczepień”.

- R E K L A M A -

– Zainicjowały ją członkinie i członkowie okręgu Razem Podbeskidzie, a współtworzyli ją radni krajowi partii Razem: Agnieszka Lamek-Kochanowska, Bartosz Migas i ja. Jestem również przedstawicielką wnioskodawców tego projektu. Uchwała została skierowana do pierwszego czytania na Komisję Kultury i Środków Przekazu – dodaje P. Matysiak.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: