reklama

Tomasz Marciniak dołącza do AgroUnii. Będzie tworzył struktury partii w regionie

Tomasz Marciniak, radny powiatowy oficjalnie związał się z AgroUnią. Lokalny działacz pojawił się w sobotę na konwencji nowo utworzonej partii w Teatrze Nowym w Łodzi. Zapowiada, że teraz będzie budował struktury partii w powiecie kutnowskim.

- R E K L A M A -

AgroUnia pierwotnie była ruchem społecznym zrzeszającym głównie rolników, a od marca 2022 jest zarejestrowana jako partia polityczna. AgroUnia organizowała szereg głośnych akcji dotyczących rolników, w tym głośne protesty w całym kraju, także w Kutnie i okolicach.

W sobotę 27 sierpnia 2022 w Łodzi odbyła się konwencja AgroUnii. Jak mówi Michał Kołodziejczak, założyciel partii, to wydarzenie rozpoczyna pierwszy, historyczny objazd po kraju. Po konwencji wiadomo, że na niecodzienny transfer zdecydował się powiatowy radny Tomasz Marciniak, który do rady powiatu dostał się z listy Koalicji Obywatelskiej i był związany z .Nowoczesną. Później odszedł z KO i był radnym niezrzeszonym. Teraz swoją polityczną karierę będzie kontynuował właśnie w AgroUnii. Skąd taka decyzja?

- R E K L A M A -
Od lewej: Adrian Stępień i Tomasz Marciniak, działacze AgroUnii w powiecie kutnowskim.

– Moja współpraca z Agrounią rozpoczęła się od przypadkowego spotkania z Michałem Kołodziejczakiem. Już po pierwszej rozmowie odniosłem wrażenie, że Michał jest człowiekiem mocno zaangażowanym w sprawy zwykłych ludzi – mówi w rozmowie z portalem PanoramaKutna.pl Tomasz Marciniak.

Jak dodaje, poznał również wielu najbliższych współpracowników Kołodziejczaka, z którymi odbył kilka spotkań i rozmów, które przekonały go, że mają wspólny mianownik w sposobie myślenia i działania.

- R E K L A M A -

– Co do moich najbliższych planów, to po sobotniej konwencji zamierzam zaangażować się w budowanie struktur Agrounii, do której każdy może przystąpić i działać. Myślę, że niebawem spotkamy się w Kutnie na spotkaniu z Michałem Kołodziejczakiem – zapowiada Marciniak.

Czym jest AgroUnia?

Agrounia to ruch społeczno-polityczny o charakterze agrarnym i socjaldemokratycznym utworzony przez Michała Kołodziejczaka, zrzeszający głównie rolników. Od grudnia 2018 zarejestrowany jako fundacja, od marca 2022 jako partia polityczna.

– Łączymy interesy rolników z potrzebami konsumentów. Tylko razem uzdrowimy polskie rolnictwo i handel. Kochamy żywność made in Poland – komentuje Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: