Tomaszek potrzebuje naszej pomocy. Trwa zbiórka pieniędzy na rehabilitację

Malutki Tomaszek z Kutna potrzebuje naszej pomocy. Zdiagnozowano u niego obustronny niedosłuch głęboki. Słyszy tylko bardzo głośne dźwięki, niestety mowy ludzkiej nie. Potrzebne jest 50 tysięcy złotych na jego rehabilitację, ruszyła zbiórka pieniędzy.

- R E K L A M A -

Na popularnym portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy na rehabilitację Tomaszka Łabęckiego. Przeczytać można tam również historię małego chłopca, który pilnie potrzebuje naszej pomocy.

Opis historii Tomaszka Łabęckiego na zrzutka.pl

Mam na imię Tomek. Zdiagnozowano u mnie obustronny niedosłuch głębokiego stopnia na poziomie 70-80dB. Słyszę tylko bardzo głośne dźwięki. Niestety mowy ludzkiej nie…

Muszę używać aparatów słuchowych. A w przyszłości jeśli słuch się pogorszy, będę musiał mieć wszczepione implanty ślimakowe.

W marcu skończyłem 2,5 roku. Najlepszy czas rozwoju mowy u dzieci mieści się w przedziale 1-3 lat. Potem jest już o wiele ciężej. Zostało mi pół roku na nadrobienie poważnych zaległości. W tej chwili nie mówię żadnych słów, używam tylko samogłosek.

- R E K L A M A -

Serce mi pęka bo nie mogę się porozumieć z Rodzicami, a mam tyle pytań, i chcę im w końcu powiedzieć: „kocham Cię Mamo” i „kocham Cię Tato”

Szybko się uczę, wiele rozumiem. Porozumiewamy się głównie gestami ale to za mało by wszystko przekazać.

- R E K L A M A -

Specjaliści od rozwoju słuchu i mowy twierdzą, że przy odpowiedniej i intensywnej rehabilitacji nadrobię zaległości w szybkim tempie. To jednak oznacza, że muszę korzystać z wielu wizyt u specjalistów w całym kraju, z wielu możliwości rehabilitacji, zajęć, warsztatów.

Tatuś odszedł nawet z pracy by mieć możliwość dowożenia mnie na badania i diagnostykę w wielu miastach w Polsce.

Widzę, że Rodziców bardzo smuci mój stan.

Chcę móc im powiedzieć że jestem z nich dumny, tak bardzo ich kocham. Niestety nie potrafię mówić bo nie słyszę, i nie wiem jak te słowa się wymawia.

Wkrótce dostanę aparaty, i ruszymy w drogę rehabilitacji. Będzie dobrze.

Dziękuję Ci dobry Człowieku że to przeczytałeś. Jeśli chcesz mnie wesprzeć w tej drodze, to przytulam Cię w serduszku dziękując raz jeszcze.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: