PanoramaKutna.plKulturaTowarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej otrzymało nagrodę Prezydenta Kutna

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej otrzymało nagrodę Prezydenta Kutna [ZDJĘCIA]

W 2022 roku przypada jubileusz 50-lecia istnienia Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. Jest to doskonała okazja do wszelkich podsumowań i wyróżnień.

-

Wręczenie nagrody Prezydenta Miasta Kutno za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury stanowi wyraz uznania dla osiągnięć stowarzyszenia w tym zakresie. Uhonorowania dokonano w dniu 28 października podczas Gali Jubileuszowej Stowarzyszenia.

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej działa na terenie Kutna i regionu kutnowskiego nieprzerwanie od 50 lat. Prowadzi różnorodną działalność m.in. w zakresie rozwoju kultury, poznawania przeszłości dziejowej ziemi kutnowskiej, opieki nad zabytkami, gromadzenia i badania archiwaliów, popularyzacji historii miasta i regionu, pobudzania inicjatyw kulturalnych i społecznych.

-

Działalność Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej to również liczne wydawnictwa, prowadzenie biblioteki regionalnej, kroniki, organizacja kwest, konferencji, wystaw, koncertów, a także opieka nad lokalnymi twórcami kultury i wiele innych.

-

W ramach organizacji pozarządowej działają liczne sekcje i grupy m.in. rękodzieła artystycznego, malarstwa, rzeźbiarska, galeria „Dworek Modrzewiowy”, kameralny zespół wokalny „cantabile”, Ośrodek Dokumentacji i Badań Ziemi Kutnowskiej czy Zespół Redakcyjny Kutnowskich Zeszytów Regionalnych.

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej przez lata swojej działalności otrzymało wiele nagród, odznaczeń i innych wyróżnień.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniach organizowanych przez stowarzyszenie. Więcej informacji można uzyskać w siedzibie TPZK, która znajduje się w Dworku Modrzewiowym przy ulicy Narutowicza 20 lub na stronie internetowej laureata www.tpzk.eu.

W 2022 roku do Nagrody Prezydenta Miasta Kutno za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury zgłoszono dwie kandydatury:  Wiesława Paluchowskiego oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

(Źródło: UM Kutno)-

Nie przegap: