PanoramaKutna.plKulturaTPZK świętuje 50-lecie działalności. Za nami jubileuszowa gala

TPZK świętuje 50-lecie działalności. Za nami jubileuszowa gala [ZDJĘCIA]

W piątek 28 października w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyła się uroczysta gala jubileuszowa z okazji 50-lecia Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. Nie brakowało wspomnień i nagród dla zasłużonych działaczy.

-

Sala CTMiT zapełniła się niemal do ostatniego miejsca, a na widowni nie brakowało osób, które od lat angażują się w rozwój Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. Na uroczystości pojawili się także między innymi prezydent Kutna Zbigniew Burzyński, przewodniczący Rady Miasta Kutno Mariusz Sikora, wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska, wójt gminy Kutno Justyna Jasińska, poseł Tadeusz Woźniak, posłanka Paulina Matysiak czy członek zarządu woj. łódzkiego Robert Baryła oraz przedstawiciele i działacze lokalnych instytucji.

Po otwarciu jubileuszowej gali przez Barbarę Herman, ówczesną prezes TPZK, która niedawno zastąpiła na tym stanowisku Bożenę Gajewską, nastąpiła miła uroczystość z udziałem władz miasta. Prezydent wręczył na ręce szefowej TPZK nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

-

– Składamy serdeczne gratulacje i podziękowania wszystkim członkom TPZK, którzy z wielką pasją i zaangażowaniem pielęgnują wyjątkową historię, tradycję i kulturę naszego miasta. Dziękujemy za podejmowanie różnorodnych działań popularyzatorskich, edukacyjnych i wydawniczych w trosce o zachowanie pamięci o dziejach regionu, które stanową znaczący wkład w kształtowanie tożsamości regionalnej mieszkańców naszej „Małej Ojczyzny” – mówi prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

-

Później nastąpiło uhonorowanie członków Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej (pełną listę opublikujemy później), nie brakowało też okolicznościowych wystąpień i gratulacji.

Po oficjalnej części uczestnicy jubileuszowej gali mogli posłuchać recitalu Alicji Zientalskiej. To sopranistka, która swoją przygodę z muzyką rozpoczęła na wydziale wokalnym w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Kutnie. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na wydziale wokalno-aktorskim, śpiew solowy. Brała udział w spektaklach realizowanych w Teatrze Muzycznym w Łodzi („Kraina uśmiechu”, „Wesoła wdówka”) oraz prapremierowym wykonaniu musicalu„ Łódź story” autorstwa Włodzimierza Korcza. Koncertowała także z Orkiestrą Wojska Polskiego. Naukę śpiewu kontynuuje pod kierunkiem Dariusza Grabowskiego


-

Nie przegap: