Tragedia na popularnym kąpielisku, nie żyją 2 osoby!

Weekendowy wypoczynek nad jeziorem Białe – popularnym kąpieliskiem wśród mieszkańców naszego powiatu – dla dwóch mężczyzn zakończył się tragicznie. Mężczyźni utonęli w niedalekiej odległości od brzegu. W obu przypadkach weszli do wody po spożyciu alkoholu. To pierwsze ofiary śmiertelne wakacyjnych kąpieli w powiecie gostynińskim w tym roku.

- R E K L A M A -

W piątek wieczorem dyżurny gostynińskiej policji został powiadomiony o utonięciu 31-letniego mieszkańca pow. łęczyckiego nad jeziorem Białe. Natomiast w niedzielę przed południem, również nad jeziorem Białe, utonął 18-letni mieszkaniec woj. łódzkiego. Pomimo szybko podjętych akcji ratunkowych mężczyzn nie udało się uratować.

Według wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w obu przypadkach mężczyźni przyjechali na wypoczynek nad jezioro Białe. Po spożyciu niewielkich ilości alkoholu weszli do wody, aby się schłodzić. Niestety obaj nie potrafili pływać. Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tych tragicznych zdarzeń – mówi Dorota Słomkowska z gostynińskiej policji.

Alkohol, brawura, nieuwaga to najczęstsze przyczyny utonięć. Wiele śmiertelnych wypadków to również wynik kąpieli w miejscach niestrzeżonych przez ratowników. Apelujemy o rozwagę i bezpieczne korzystanie z takiej formy wypoczynku.

- R E K L A M A -

Przypominamy kilka rad:

  • zawsze korzystajcie z kąpieli tylko w miejscach strzeżonych, gdy wywieszona jest biała flaga,
  • zawsze stosujcie się do regulaminu kąpieliska i poleceń ratowników,
  • unikajcie „dzikich kąpielisk”, miejsc o bagnistym i nieznanym dnie, a przede wszystkim nie skaczcie do wody na tzw. „główkę”,
  • nie bawcie się w „przytapianie” innych osób, w trakcie kąpieli nie wzywajcie pomocy jeśli nie jest ona Wam faktycznie potrzebna,
  • w każdej sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia zawsze wzywaj służby ratunkowe,
  • nigdy nie wchodźcie do wody po spożyciu alkoholu.

    źródło: KPP Gostynin
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: