reklama
reklama

Tragiczne wieści ze Zgierza. Nie żyje wójt gminy, zatrzymano jej syna

Tragiczne wieści z pobliskiego Zgierza. Zmarła Barbara Kaczmarek, wójt gminy Zgierz. Zatrzymano jej syna, który usłyszał zarzuty.

- R E K L A M A -

O sprawie jako pierwsze w sobotę informowało Radio Łódź. 58-letnia wójt gminy Zgierz do szpitala trafiła w sobotę. Była w stanie krytycznym i miała m.in. ciężkie urazy głowy. Lekarze przez kilka dni walczyli o jej życie, jednak dziś wieczorem zmarła.


Zatrzymano syna zmarłej wójt

Sąd uwzględniając wniosek prokuratora tymczasowo aresztował 34-latka podejrzanego o spowodowanie u 58-letniej matki ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu. Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 15 – komentował przed południem Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

- R E K L A M A -

Podczas przesłuchania nie przyznał się do zarzutu i złożył obszerne wyjaśnienia. Po zakończeniu przesłuchania, śledczy uzyskali kolejną, uzupełniająca opinię biegłego z zakresu medycyny sądowej co możliwego mechanizmu powstania obrażeń, potwierdza ona zasadność zarzutu. Podstawą aresztu były przesłanki w postaci obawy matactwa i grożącej podejrzanemu surowej kary.

Na obecnym etapie, z uwagi na dobro postępowania, nie mogę udzielić bliższych informacji, co do treści wyjaśnień – dodaje Kopania.

- R E K L A M A -

Wszystko wskazuje na to, że teraz 34-latek słyszy zmienione zarzuty.

Źródło: Radio Łódź / Gmina Zgierz / Prokuratura Okręgowa w Łodzi


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: