Tragiczny wypadek w regionie, śmiertelnie potrącony mężczyzna

Policjanci z łęczyckiej komendy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej numer 91.

- R E K L A M A -

W wyniku zderzenia z samochodem ciężarowym pieszy poniósł śmierć na miejscu. W trosce o bezpieczeństwo niechronionych użytkowników dróg apelujemy o noszenie elementów odblaskowych, szczególnie poza terenem zabudowanym.

3 stycznia 2023 roku około godziny 4.40 policjanci z łęczyckiej komendy pojechali na drogę krajową nr 91, gdzie na 311 kilometrze doszło do wypadku. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 24-letni kierowca samochodu ciężarowego marki Volvo z cysterną, znajdując się poza terenem zabudowanym, jadąc prostym odcinkiem drogi w kierunku Gdańska potrącił pieszego, który wtargnął na jezdnię.

- R E K L A M A -

Niestety mężczyzna wskutek doznanych obrażeń zginął na miejscu. Kierowca pojazdu ciężarowego, mieszkaniec powiatu łęczyckiego był trzeźwy. Natomiast na chwile obecną nie jest jeszcze znana tożsamość pieszego. Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe. Policjanci z udziałem biegłego prowadzą oględziny oraz ustalają świadków zdarzenia, a ruch odbywa się wahadłowo. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łęczycy.

Przypominamy i apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych. Pamiętajmy – odblaski ratują życie!

- R E K L A M A -

(KPP Łęczyca)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: