„Troczewski” będzie miał nowoczesne boisko! (ZDJĘCIA)

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Dr. A. Troczewskiego w Kutnie będzie miał nowe, wielofunkcyjne boisko!

W czwartek odbyła się konferencja prasowa w której udział wzięli: Przemysław Błaszczyk, Senator RP; Marek Matuszewski, Poseł na Sejm RP; Zbigniew Linkowski, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego; Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski oraz Joanna Zielińska, Dyrektor ZSZ nr. 2 im. Dr. A. Troczewskiego w Kutnie.

– Spotykamy się dziś, by przekazać Państwu bardzo dobrą informację. Niezmiernie miło mi poinformować, że otrzymaliśmy dofinansowanie z projektu „Polska Sportowa” w wysokości 348 tysięcy 600 złotych. Z tego dofinansowania zbudowane zostanie wielofunkcyjne boisko sportowe dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Dr. A. Troczewskiego w Kutnie. – mówił Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

– Przekazujemy dziś symboliczny bon na ręce Pana Starosty oraz Pani Dyrektor, bo wiemy, że w tej szkole są ogromne potrzeby sportowe. Tylko najlepsze wnioski otrzymały dofinansowanie i można się tym szczycić. W Ministerstwie Sportu i Turystyki przekazujemy ogromne środki na hale sportowe, lodowiska, sale gimnastyczne czy właśnie boiska wielofunkcyjne. Myślę, że to boisko będzie tętnić życiem i będzie bezpiecznym obiektem sportowym. – mówił Marek Matuszewski, Poseł na Sejm RP.

– Cieszymy się ogromnie, że kolejne środki trafiły do Powiatu Kutnowskiego. Inwestycja sportowa jest bardzo ważna bowiem już wcześniej rozmawialiśmy z Panią Dyrektor o tym jak ważne dla szkoły jest boisko wielofunkcyjne. Ogromne podziękowania dla Powiatu i Pana Starosty, dla Pani Dyrektor i dla wszystkich, którzy się przyczynili do tego, że ta inwestycja może zafunkcjonować. Dziękuje też Panu Posłowi, za to, że pilnował, by te środki trafiły właśnie na takie inwestycje. Pozostaje życzyć  szybkiej i bezproblemowej realizacji zadania. Tak, by młodzież mogła korzystać z boiska jak najszybciej. – mówił Przemysław Błaszczyk, Senator RP.

– Jestem przeszczęśliwa, że po wielu latach będziemy mogli w pełni wykorzystać ten teren dla naszej młodzieży. Bardzo dziękuję wszystkim instytucjom, a przede wszystkim Panu Staroście i Starostwu Powiatowemu w Kutnie, które zrobiło ogrom pracy, by to boisko wreszcie u nas powstało. Serdecznie dziękuję. – mówiła Joanna Zielińska, Dyrektor Szkoły.

– Na zakończenie ogromnie chciałbym podziękować Panu Posłowi i Panu Senatorowi za wsparcie w pozyskiwaniu tych środków. Jest mi bardzo przyjemnie, że tak ważna inwestycja, na którą szkoła czekała szmat czasu, zostanie zrealizowana za mojej kadencji. – dodał Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

Środki na wykonanie inwestycji są zabezpieczone w budżecie na przyszły rok, a prace rozpoczną się od razu po postępowaniu przetargowym i w miarę możliwości pogodowych.

Źródło: Starostwo Powiatowe w KutnieNie przegap: